Jandarma Astsubay 2019 Zamlı Maaşları Ne Kadardır?

2019 yılı itibari ile zamlı jandarma astsubay maaşları ne kadar oldu ? Maaş miktarına gelen zamlar ne kadardır ? Konu hakkında son dakika gelişmeler sitemizdedir

Jandarma Astsubay 2019 Zamlı Maaşları Ne Kadardır?

Son zamanlarda kamu askeri kurumları tarafından yapılan alımlar sonucunda başta jandarma ve polis meslek grupları olmak üzere askeri personel meslek gruplarına ilgi de artmıştır. Bu kapsamda Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde görev alan jandarma astsubaylar da askeri personel meslek grubu içerisinde görev yapmakta olup vatanın asayişinde büyük bir role sahiptir. Özellikle ilgili meslek grubuna ilişkin merak konusu olan maaş bilgileri ve diğer detaylar ise haberin devamında yer almaktadır.

Jandarma Astsubay Nasıl Olunur?

Öncelikli bir konu olarak en çok merak edilen konulardan birisi de mesleğe giriştir. Bu noktada jandarma astsubayı olarak görev almak için öncelikle Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yapılan alımlar müracaat etmek gerekmektedir. Komutanlığın astsubay alımlarında ilgili şartları yerine getiren adaylar eğitim süresi bitiminde jandarma astsubayı olarak görev almaktadır. Jandarma Genel Komutanlığı içerisinde istihdam edilen adaylar askeri personel olarak görev yapmaktadır. Bu noktada adaylar kamu personeli olarak da sayıldığından dolayı diğer tüm kamu haklarından da yararlanabilmektedir.

2019 Temmuz Zamlı Jandarma Astsubay Maaşları

Ülkenin asayişinden sorumlu olan askeri personeller içerisinde yer alan jandarma astsubayları 2019 yılı itibari ile en az 5.500 ₺ maaş almakta iken bu rakam doğu bölgelerinde görev alma, operasyona katılma ve terör tazminatı gibi ödenekler ile artmaktadır. Bu kapsamda 6.000 ₺’yi geçen maaş tutarının yanında temmuz %6,01 zammı ile de en düşük maaş tutarı 5.830,55 ₺ olarak hesaplanmıştır.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE