Jandarma Asayiş ve Komanda Uzman Erbaş Alım İlanı Ne Zaman Açıklanacak?

2018 jandarma uzman erbaş alımları için yeni ilan bekleniyordu. Asayiş ve komanda branşında beklenen uzman çavuş alımları için beklenen ilan gelmedi. Adaylar askeri personel alımı yapılıp yapmayacağını merakla sormaktalar. Lojistik sınıfı için başvuru süreci tamamlandı. İşte son gelişmeler

Jandarma Asayiş ve Komanda Uzman Erbaş Alım İlanı Ne Zaman Açıklanacak?

Jandarma Genel Komutanlığı Personel Temini Dairesi Başkanlığı JGK'ya askeri personel alım ilanlarını açıklamaya devam ediyor.

Askeri personel yanı sıra sivil personel alımlarında bilişim alanlarındaki personel istihdamlarında çok sayıda alım yapılmaya devam ediyor. Jandarma Genel Komutanlığında her yılın son aylarında açıklanan Asayiş ve Komando branşı uzman erbaş alımı için yeni ilan beklenmekte. Adaylar bu ilanlarının açıklanmaması nedeniyle umutları kalmadığını belirtmekteler.

BAŞVURU ŞARTLARI

Jandarma Genel Komutanlığı Asayiş ve Komando branşında en son 2017/10 uzman erbaş başvurusu aldı. Başvurularda en az lise mezunu olan adaylar başvuru yapabildi. Yaş şartında ise 27 yaşını tamamlamış olan adayların başvuruları kabul edildi. Alt yaş şartında ise 20 yaşını tamamlamış olmak gerekiyor. Sözleşmeli er ve erbaşlar için 3 yıl görev yapmış olmaları şartında 29 yaşını bitirmemiş olması istenildi. Bu yaş ve eğitim şartlarına sahip adaylar fiziki ve sağlık şartlarını sağlamaları gerekiyor. Bunun için sağlık kurulu raporu istenilecek.

2018 yılının yarın itibari ile tamamlanacak olması 2018 yılında asayiş uzman erbaş alımı bekleyenler için umutları tükense de 2019 yılı planlamasında yeni ilanlar açıklandığında işin olsa ekibi olarak aktarmaya devam edeceğiz. Bunun için işin olsa mobil uygulamasını ve sosyal medya sitelerinden takip edebilirsiniz.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2018, 17:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şenol bulut
Şenol bulut - 2 yıl Önce

Sözleşmeli erler niçin sözleşme yenileme şartı konuluyor tazminatları yansın diye yazık bu millete günah

0sman
0sman - 2 yıl Önce

Yas esnetilsin 2018 son sansimizdi 1 yil alum olmadi asayis bu yuzden yas esnetilsin istiyoruz sayin bakanimiz sesimizi duyun

Soran
Soran - 2 yıl Önce

25.07.1999 doğumluyum 2019 da jandarma uzman erbasliga girebilirmiyim

İrfan
İrfan - 2 yıl Önce

Ortaokul mezunuda olsun istiyoruz jandarma asayiş komondo

Emrah
Emrah - 2 yıl Önce

Sözlesmeli er askerlik yas siniri 35 olsun

Sefa
Sefa - 2 yıl Önce

Allah rızası için en alt yaş sınırı 19 olsun bakanlarım

Recep
Recep - 2 yıl Önce

Yaşı 28 e girecek olanlar için büyük haksızlık o kadar çok bekledim açıklanmadı inşAllah bı konuda birsey yaparlar

Kaan
Kaan - 2 yıl Önce

Şubatta açıyor kessin yani

cevap
cevap @Kaan - 2 yıl Önce

nerden kesin kardeş şubat bitiyor