Jandarma 78 Subay ve Astsubay Alımı Duyurusu Geldi! Kadın - Erkek

Jandarma Genel Komutanlığı resmi internet sitesinde Sağlık alanında farklı alanlarda 78 Subay ve Astsubay alacağını ilan etti.

Jandarma 78 Subay ve Astsubay Alımı Duyurusu Geldi! Kadın - Erkek

Jandarma Genel Komutanlığı Resmi gazete'de gelen duyuruya göre İçşleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı Nam ve hesabına Sağlık bilimleri üniversitesinde öğrenim görecek adayların başvuru esasları hakkında duyuru yayımlayan Jandarma 78 kişilik kadro ile subay ve astsubay alanlarında alım yapacak.Söz konusu öğreci alım ilanına kadın veya erkek adaylar başvuru yapabilecekler.

DAĞILIM NASIL OLACAK?

jandarma muvazzaf tabip subay, Muvazzaf Sağlık astsubayı ve Muvazzaf diş tabib subay ihtiyacını karşılamak üzere 2019 2020 eğitim öğretim yılı için merkezi yerleştirme ile Sağlık bilimleri üniversitesinde nam ve hesabına öğrenim görmek üzere öğrenci eksikliğini karşılamak üzere;

(1) Muvazzaf tabip subay olarak görev yapmak üzere SBÜ Gülhane Tıp Fakültesine (30) erkek öğrenci,

(2) Muvazzaf diş tabibi subay olarak görev yapmak üzere SBÜ Gülhane Diş Hekimliği Fakültesine (4) erkek öğrenci,

(3) Muvazzaf sağlık astsubayı olarak görev yapmak üzere SBÜ Gülhane Sağlık Meslek Yüksekokuluna (30) erkek öğrenci temin edilecektir. b. Ayrıca muvazzaf tabip subay ihtiyacının süratle karşılanması maksadıyla; İçişleri Bakanlığı (J.Gn.K.lığı) nam ve hesabına öğrenim görmek üzere, diğer tıp fakültelerinden özel öğrenci statüsünde SBÜ Gülhane Tıp Fakültesinin 2’nci sınıfına geçiş yapmak isteyen (5) erkek/kadın, 3’üncü sınıfına geçiş yapmak isteyen (9) erkek/kadın öğrenci alınacaktır.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Jandarma tarafından gelen duyuruya göre adaylardan, 

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Lise ve dengi okullardan 2019 yılı Haziran döneminde mezun olacak durumda olmak veya daha önce mezun olmuş olmak,
  • Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre, müracaat yapılan yılın Ocak ayının biri itibariyle yirmi bir yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1998 tarihi ve daha sonra doğanlar) Her ne sebeple olursa olsun, yaş düzeltmesi yaptırmış olanların yaşlarının hesabı düzeltmeden önceki doğum tarihine göre yapılır.
  • 2’nci ve 3’üncü sınıflara özel öğrenci olarak geçiş yapacakların; 2’nci sınıf için 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 23 yaşından gün almamış olmak (01 Ocak 1997 tarihinden önce doğanlar başvuramazlar.), 3’üncü sınıf için 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 24 yaşından gün almamış olmak (01 Ocak 1996 tarihinden önce doğanlar başvuramazlar.).
  • Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak, e. Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak gibi nitelikler aranıyor.

BAŞVURULAR:

Jandarma başvurular için bir takvim yayımladı ve yayımlanmış olan takvime göre, Başvuru duyurularının Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi (JSGA) ve SBÜ internet sitelerinde ilan edilmeye başlanması 10 Temmuz 2019 tarihine kadar yapılacak.

İlanın tam Metni için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2019, 23:41
YORUM EKLE