Jandarma 2018 Uzman Erbaş Alımı Sona Eriyor! Son Başvuru 29 Kasım 2018

Jandarma genel Komutanlığı bünyesine alımını yapacağı 12 farklı branşta Sözleşmeli uzman erbaş adayı için başvurularda son güne gelindi. Adaylar başvurularını en geç 29 Kasım 2018 tarihine kadar yapmaları gerekmekte ve sizlere bir kez daha detayları aktarıyoruz.

Jandarma 2018 Uzman Erbaş Alımı Sona Eriyor! Son Başvuru 29 Kasım 2018

Geçtiğimiz günlerde Jandarma genel Komutanlığı tarafından duyurusu yapılmış olan 12 farklı branştaki uzman erbaş alımı başvurularında artık son günlere gelindi. Henüz başvuru yapmamış olan veya başvuru işlemini tamamlamamış olan adaylar için İşin Olsa ekibi olarak bir kez daha detayları sizlere aktarıyoruz.

İLANIN DETAYLARI:

Jandarma genel Komutanlığı bünyesine uzman erbaş alımı için 2018 yılı için 2018-2 sözleşmeli uzman erbaş başvuru kılavuzu yayımladı. Yayımlanmış olan başvuru kılavuzuna göre Jandarma genel Komutanlığı Lojistik branşlarda 12 branşta toplamda 1457 kişilik kadro ile sözleşmeli uzman erbaş alımı yapacak.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Jandarma genel Komutanlığı adaylardan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, En az 8 yıllık eğitim almış ( ortaokul/ilköğretim mezunu ) olmak, 01 Ocak 2018 tarihi itibari ile 20 yaşından gün almış olmak ve 27 yaşını bitirmemiş olmak, Askerlik hizmetini yapmış adaylar için müracat tarihinin ilk günü itibari ile terhisinin üzerinden 5 yıl geçmemiş olmak ve hem 27 yaşını doldurmamış olmak ve 5 yıl terhis üzerinden geçmemiş olmak, Askerlik hizmetini yapmakta iken Askerliğe Elverişli Değildir raporu alarak terhis edilmemiş olmak, En az 164 cm ve en fazla 210 cm boyunda olmak, boy ve kilo ölçüm tablosuna uygun olmak, Sözleşmeli erbaş ve erlerden en az 3 yıl görev yapmış, müteakip sözleşme süreleri içerisinde 01 Ocak 2018 tarihi itibari ile 29 yaşını bitirmemiş olmaları, Askeri öğrencilik ile ilişkisi kesilmemiş olmak, TSK dan, jandarmadan ve Sahil Güvenlikten daha önce subay , astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmaları, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak gibi nitelikler aranmaktadır.

BAŞVURULAR:

İlgili ilan için adaylar başvurularına 08 kasım 2018 tarihinde başlamışlardı ve başvurularını en geç 29 Kasım 2018 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Buna göre adayların son günleri olup henüz başvuru yapmamış olan veya başvuru işlemini bitirmemiş olan adaylar başvuru kılavuzunu inceleyerek başvurularını yapabilirler.

BAŞVURU KILAVUZU

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2018, 13:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Oğuz
Oğuz - 2 yıl Önce

10.000 kişi başvurcak yine ben giremiycem

Şahin
Şahin - 2 yıl Önce

Ya Allah aşkina yaşi kaldirin.içimde kalicak rc ediyorum

Yucel Yeşilkaya
Yucel Yeşilkaya - 2 yıl Önce

Bende katılmak istiyorum

berat
berat - 2 yıl Önce

benim herşeyim tutuyor ama yaş tutmuyor askerlimi komando olarak yaptım kuzey ırak da bana bu konuda kim yardımcı olabilir acaba saygılarımla berat şener

Cagdas savak
Cagdas savak - 2 yıl Önce

Kamu ve mili savunma

Serdar
Serdar - 2 yıl Önce

Başvuru linkini atsaniza size zahmet goremiyom

Halil Aydeniz
Halil Aydeniz - 2 yıl Önce

Sınav tarihi yazmıyo yardımcı olur musunuz

Veysi tayanc
Veysi tayanc - 2 yıl Önce

Basvuru sonuclari ne zamn aciklani ?