İlçeye 13 Korucu Alımı Yapılacak! Başvurular Başladı!

Akçakale kaymakamlığı tarafından Jandarma komutanlığı emrinde çalıştırılmak üzere 13 güvenlik köy koruyucusu alımı yapılacağı belirtildi. Alım koşulları haberimizdedir.

İlçeye 13 Korucu Alımı Yapılacak! Başvurular Başladı!

2020 yılında en çok beklenen alımlardan biri de ilçe ve köylere korucu alımı olup bu noktada Akçakale Kaymakamlığı tarafında ilan edilen duyuruda Jandarma Komutanlığı ve Kaymakamlık bünyesinde toplamda 13 güvenlik korucu alımı gerçekleştirileceği açıklanmıştır. İlgili alıma ilişkin detaylar ise haberimizin devamında yer alıyor.

Hangi Köylere Alım Yapılacak?

İlan edilen duyuruda Akçaka|e İ|çesi mülki sınırları içinde Ortaderen (1), Bilece (1), Kayalık (1),Aşağıderen (1), Akbilek (1), incedere (1), Damlalı (1), Kırmıtlı (1),Buket(1),AkÇaköY (1), Kılıçlı (1), Tuzluca (1), Kepezli (,1), Mahallelerinde azalan GK sayılarının takviye edilmesi maksadıyla toplam (13) Güvenlik Korucusu alımı yapılacaktır.

Başvuru Şartları Nelerdir?

İlgili alım için adayların sağlaması gereken şartlar arasında Türk vatandaşı olmak, erkekler için askerliğini tamamlamış ya da askerlikten muaf olmak, 40 yaşından küçük olmak, kamu haklarından yoksun olmamak, kan davası hükmü giymemiş olmak, hali hazırda görevlendirileceği köyde veya jandarma sorumluluk bölgesindeki mahallede ikamet etmek, siyasi parti üyesi olmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek seviyede hastalığı, engeli veya akıl hastalığı bulunmamak, terör örgütleri ile bu örgütlerin yasadışı uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine katılmamış olmak, terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde bulunmamış olmak, örgüt propagandası yapmamış olmak, en az ilkokul mezunu olmak, güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması olumlu olmak ve diğer özel şartların sağlanması gerekmektedir.

Başvuru Detayları

Kaymakamlığın sitesinde yer ala duyuruda adayların yayınlanan kılavuzda yer alan başvuru şartlarını sağlaması istenmektedir. Ayrıca adaylar için ilgili alım için başvuru tarihleri 03.02.2020-12.02.2020 tarihleri arasında Akçakale İlçe Jandarma Komutanlığından temin edebilecekleri Güvenlik Korucusu Alımı Başvuru Kılavuzunda belirtilen şartları taşımaları halinde müracaatedebileceklerdir.

İlgili ilana ulaşmak için tıklayınız.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kilis için
Kilis için - 9 ay Önce

Kilis için korucu alımı ne Zaman başlayacak sayın bakanım lütfen duyun başlasın artık beklemekten usandık

Umut
Umut - 9 ay Önce

Kilis merkeze bağlı sınıra çok yakın olan köyümüz için korucu alımı ne Zaman başlayacak sayın yetkililer

Ibrahim avar
Ibrahim avar - 9 ay Önce

Sayin Bakanım ben igdir merkezden yazıyorum ilçeye korucu alınıyor ilanı yeni yayınlandı ama merkeze bağlı köylerde hala bişey yok ne zaman igdir merkeze bağlı köylerde korucu alınacak Bakanım lütfen cevap verin

Vedat vargün
Vedat vargün - 9 ay Önce

Sayın bakanım korucu alımı bekliyoruz nezaman alım olacak sayın bakanım Kars Digor dağpınar mahalemiz beldeden 5 km uzakta ve telikeli siyasi nedenlerden dolayı korucu alımı yapılmıyor korucu alımı istiyoruz saygılar

Hikmet
Hikmet - 9 ay Önce

Ne olur alımlar başlasın artık

Mesut
Mesut - 9 ay Önce

Diyarbakır ergani ne zaman sayın bakanım yetkililer

Ramazan
Ramazan - 9 ay Önce

Ne olur ergani de alım olsun bakanım

Maho
Maho - 9 ay Önce

Kahramanmaraş onikisubat ilçesine bağlı köylerede korucu alımı olacakmi sn bakanım bir açıklama yaparsanız seviniriz saygılarımla arz ederim teşekkürler