Hava Kuvvetleri Komutanlığı İşçi Alımı

Hava Kuvvetleri Komutanlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere daimi personel (işçi) alacak.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı İşçi Alımı
Hava Kuvvetleri Komutanlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere daimi personel (işçi) alacak.

Hava Kuvvetleri Komutanlığından yapılan açıklamada 1. Hava İkmal Bakım Merkezi Komutanlığına 28 daimi işçi alınacağı duyuruldu. Peki bu kontenjana kimler başvurabilir? KPSS puanı önemli mi? Eğer KPSS puanı ile alınacaksa taban puan kaç olmalıdır.

Hava İkmal Bakım Merkezi Komutanlığından daimi işçi olarak çalışmak isteyen söz konusu adaylar KPSSP94 puan türünden en az 60 puan ve üzeri almış olması gerekmektedir. Düşük puanda almış adayların söz konusu alınacak kadroya başvuru yapamayacaklar. Bunun yanı sıra adaylar sadece KPSSP94 puanı ile işe alınmıyor. YDS puanından da adayların en az 45 puan ve üzeri almış olmakla beraber düşük olan adaylar yine kadroya başvuramamaktadır.

Adaylar Sınava Tabii Tutulacak Mı?

Alınacak personellerin her hangi bir yazılı ya da sözlü sınava tabii tutulup tutulmayacakları yapılan duyuruda belirtilmedi. Yazılı sınavlar teknik bilgiden oluşacağı gibi adayların işe alınmadan önce mutlaka sözlü mülakata gireceği düşünülmektedir. Çünkü askeri alanda alınan personellerin hiçbiri mülakat edilmeden işe alınmamaktadır. Başvuru yapmak isteyen adayların en az lise veya dengi okullardan mezun olması gerekmektedir.

Başvurular Nereden Yapılıyor?

Başvuru yapmak isteyen adaylar özel iş kurumlarına yaptığı iş başvuruları gibi form doldurmamakta ya da kariyer.com üzerinden interaktif başvuru yapmamaktadır. Hava İkmal Bakım Merkezi Komutanlığında çalışmak isteyen adaylar İŞKUR üzerinden daimi işçi olmak için başvuru yapabilirler. 

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
levent dogan
levent dogan - 4 yıl Önce

Calismak isterim nasil baş vuru yapacam