En Az Lise Mezunu Uzman Çavuş - Uzman Erbaş Alımı Başvuruları Sürüyor

İçişleri Bakanlığı Sahil Güvenlik Komutanlığının en az lise mezunu uzman çavuş ve uzman erbaş rütbeli askeri personel alımı başvuruları sürüyor. Peki detaylar nedir?

En Az Lise Mezunu Uzman Çavuş - Uzman Erbaş Alımı Başvuruları Sürüyor

İçişleri Bakanlığı bünyesinde görevlerini sürdürmekte olan Sahil Güvenlik Komutanlığı Türkiye'nin denizler ile çevrili üç bir yanında görevlerini sürekli olarak sürdürmektedir. Kaçakçılığı önleyen, ülkeden izinsiz çıkış ve girişlerin önüne geçen, yasa dışı işler yapmaya çalışanları başarılı operasyonları ile engelleyen Sahil Güvenlik Komutanlığı yeni ilanlar yayımlıyor.

Geçtiğimiz günlerde Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından hazırlanan uzman erbaş ve uzman çavuş alımı ilanı kamuoyuna duyuruldu ve başvurular 2 Mayıs 2018 tarihinde başladı. Buna göre askeri personel alımı başvuruları devam ediyor, peki şartlar nelerdir?

ALINACAK SINIFLAR NEDİR? ŞARTLAR NELERDİR?

Sahil Güvenlik Komutanlığı en az lise mezunu uzman erbaş çavuş rütbeli askeri personel alımı ilanı yayımlandı. Peki alınacak sınıflar nelerdir? Buna göre muhafız, kurbağa adam, şoför, ikmal sınıfları için alımlar yapılacaktır. Peki şartlar nelerdir? Buna göre muhafız sınıfı için Askerlik hizmetini Kuvvet Komutanlığına bakılmaksızın Muhafız, Muhafız Eri, Avcı Eri, Komando, Komando Manga Komutanı, Koruma Tim/Takım/Manga Komutanı, Tim/Takım/Manga Komutanı, Tim/Takım/Manga Komutanı Yardımcısı, Tim/Takım/Manga/Kıta Çavuşu, Tim/Takım/Manga/Kıta Onbaşısı, Muhafız Manga Komutanı, Emniyet ve Muhafız Manga/Unsur Komutanı, Emniyet ve Muhafız Eri, Koruma Eri, Komutan Muhafızı, Komando Avcı Eri, Deniz Piyade ve Jandarma Asayiş sınıf/branş/ ihtisasında yapmış veya yapıyor olmak, kurbağa adam sınıfı için Askerlik hizmetini Deniz Kuvvetleri Komutanlığı veya Sahil Güvenlik Komutanlığında Kurbağaadam sınıf/branş/ihtisasta yapmış veya yapıyor olmak, Meslek Yüksekokullarının Sualtı Teknolojisi bölümü mezunu olmak, şoför sınıfı için Yeni tip sürücü belgelerinde “CE” veya “DE” sınıfı ehliyeti bulunmak, Eski tip sürücü belgelerinde “D” sınıfı ehliyeti bulunmak, ikmal sınıfı için Askerlik hizmetini Deniz Kuvvetleri Komutanlığı veya Sahil Güvenlik Komutanlığında İkmal (Kamarot) Er sınıf/branş/ihtisasında yapmış veya yapıyor olmak, Meslek Liselerinin; Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanının Servis/Garson bölümünden mezun olmak veya lise mezunu olmanın yanında servis/garson dalında ustalık veya kalfalık belgesine sahip olmak şartları aranmaktadır.

Bu özel şartlar haricinde genel aranan şartlarda bulunuyor. Buna göre adayların Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, yüz kızartıcı suç işlememiş olmak, boy kilo uyumlu olmak, sağlığı ve fiziğinde kusuru olmamak, sağlığı iş yapmaya yatkın olmak, en az lise mezunu olmak, askerliğini yapıyor ya da yapmış olmak, askeri okullar ile ilişiği kesilmemiş olmak şartları aranmaktadır. Peki başvurular nasıl yapılır?

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

Yukarıda Sahil Güvenlik Komutanlığının uzman erbaş rütbeli askeri personel alımına ilişkin detaylar verilmiştir. Peki başvurular nasıl yapılır? Buna göre adayların 15 Mayıs 2018 tarihine kadar kesin başvurularını www.sahilguvenlik.gov.tr adresi üzerinden gerçekleştirmesi gerekmekte olup detayları öğrenmek isteyenler için aşağı bölüme resmi ilanı ekliyoruz.

RESMİ İLAN BİLDİRİSİ BURADA

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2018, 10:45

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
yakup
yakup - 2 yıl Önce

Uzman erbaş olmak istiyorum

Emrah
Emrah - 2 yıl Önce

Yaş sınırı kaç olmalidir