En Az İlkokul Mezunu 13 Bin Sözleşmeli Erbaş Alınıyor! Nasıl Müracaat Edilir

Milli Savunma Bakanlığına bağlı Kara Kuvvetleri Komutanlığı en az ilkokul mezunu 13 bin sözleşmeli erbaş alımı yapıyor. Peki nasıl sözleşmeli erbaş olunuyor ve müracaat edilir.

En Az İlkokul Mezunu 13 Bin Sözleşmeli Erbaş Alınıyor! Nasıl Müracaat Edilir
Geçtiğimiz günlerde Milli Savunma Bakanlığına bağlı Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından hazırlanan askeri personel alım ilanı Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile kamuoyuna duyuruldu. Yayımlanan ilan da 13 bin sözleşmeli erbaş alımı yapılacağı belirtildi.

Alım ilanı Milli Savunma Bakanlığına bağlı Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından hazırlanırken sözleşmeli erbaş alımında müracaatlar şartlarında en az ilkokul mezunu ibaresinin bulunması adayları sevindirdi ve müracaatlar halen sürüyor. Peki nasıl sözleşmeli erbaş olunur. Kimler müracaat edebilir.

KİMLER MÜRACAAT EDEBİLİR

Milli Savunma Bakanlığına bağlı Kara Kuvvetleri Komutanlığı 13 bin sözleşmeli erbaş alımı yapacak. Peki kimler müracaat edebilir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak
En az ilköğretim mezunu olmak
25 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1992 tarihi ve sonrasında doğanlar)
En az ilköğretim ve yurt dışındaki dengi okul mezunu olup, askerlik hizmetine başlamamış veya askerlik hizmetini tamamlamamış olanlardan, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2017 tarihi itibariyle 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1992 tarihi ile 31 Aralık 1997 tarihleri arasında doğanlar),
Askerî okullardan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden her ne sebeple olursa olsun ilişiği kesilmemiş olmak,
Fiziki kusuru bulunmamak

Yukarıda belirtilmiş olan şartlara adayların sahip olması gerekmektedir.

BAŞVURU DETAYLARI

Başvurular Kara Kuvvetleri Komutanlığı resmi internet sitesinden yapılmakta ve dönem dönem alımlar gerçekleştirilmektedir. Toplam 13 bin sözleşmeli erbaş alınacak ve son dönem alımları için adayların en son 1 Aralık 2017 tarihine kadar müracaat etmesi gerekmektedir.
Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2017, 16:40

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa
Mustafa - 3 yıl Önce

Nereye başvurucam