EGM PÖH Alımlarında Son Durum! Bakan Açıklama Yaptı

İÇ İşleri Bakanı Süleyman Soylu geçtiğimiz hafta bir panelde katılımcıların sorularını yanıtladı. Kendisine yöneltilen 2019 JÖH alımları ile ilgili sorulara yanıt veren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 2019 yılında JÖH alımlarına dair açıklama yaptı.

EGM PÖH Alımlarında Son Durum! Bakan Açıklama Yaptı

Çok sayıda aday Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde PÖH alımlarına ilişkin alımların yayınlanmasını bekliyor. Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılacak alımlarında yaş şartının 32 olması adayların talepleri arasındaki yerini almış durumda.

 Peki, bu ilanlar ne zaman yayınlanacak. Tüm detaylar ve alımlar ile ilgili bilgiyi haberimizde bulabilirsiniz.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu geçtiğimiz hafta bir panelde katılımcıların sorularını yanıtladı. Kendisine yöneltilen 2019 JÖH alımları ile ilgili sorulara yanıt veren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 2019 yılında JÖH alımlarının ya da 10000 kişilik bir alım yapılmasının şu anki ihtiyaçlar dâhilinde çok kolay olmadığını mevcut ihtiyaçların hesaplamasını yapıldıktan sonra gerçek durumu kamuoyuna aktarılacağını söyledi.

PÖH ALIMLARI YAŞ ŞARTI

18 yaşında tamamladıktan sonra 31 tarih aralığında itibarıyla 28 yaşından gün almamış olmak.

2017 PÖH Yaş Şartı: 31 Aralık 1990 ve sonrasında doğanlar, 18 yaşını tamamlamış olmak şartıyla Polis Özel Harekât alımlarına başvurabilirler.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak en az lise veya dengi okullardan mezun olmak Emniyet Teşkilatı sağlık şartları yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak.

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2019, 23:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER