EGM 30 Bin PÖH ve POMEM Alımı İçin Hangi Şartlar Değiştirilebilir? Talepler Nereye Gönderilir?

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) bünyesine yapılacak olan 30 bin polis PÖH ve POMEM alımları için başvuru şartlarının değiştirilme taleplerine ve bu taleplerin iletilebileceği adreslere haberimizde değindik...

EGM 30 Bin PÖH ve POMEM Alımı İçin Hangi Şartlar Değiştirilebilir? Talepler Nereye Gönderilir?

Bilindiği üzere yakın zaman içerisinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklamada EGM bünyesine polis alımlarının yapılacağı, polislerin sayısındaki artış ve bu polis alımlarında kadın PÖH adaylarına yönelik imkanın tanınacağı da aktarılmıştı. İçişleri Bakanı Soylu açıklamasında müjdeli haberi vermiş ve EGM bünyesine yapılacak polis alımlarını aktarmıştı.

POMEM VE PÖH ALIMI

PÖH alımı için adayların talepleri sosyal medyada gündeme taşınmaya çalışılıyor. Çok sayıda aday tarafından yapılan paylaşımlarda başvuru şartlarının esnetilmesi noktasında talepler aktarılıyor. Adaylar uygulanan yaş şartlarının esnetilmesini beklediklerini, yaş şartlarının iyileştirilerek daha fazla kişiye başvuru imkanının sağlanmasını istiyorlar. Yaş şartlarının iyileştirilmesi konusunda bizler yayımlanacak ilanların isinolsa.com ekibi olarak daha önceki alımlarla benzer olacağını, herhangi bir değişiklik yapılmayacağını düşünmekteyiz. Her ne kadar bu sadece bizim düşüncemiz olsa da adayların taleplerini iletmeleri elbette mümkün. Bu konuyla alakalı taleplerin resmi makamlara iletilmesi gerekmektedir. Bu bağlamda Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), İçişleri Bakanlığı makamlarına online olarak taleplerin aktarılması mümkündür. Alımlara yönelik talepler 30 bin polis alımı ya da polis alım şartlarında değişiklik talebi şeklinde bir mail aracılığıyla isim soy isim bilgisi girilerek resmi makamlara iletilebilmektedir. EGM ve İçişleri Bakanlığı websitelerinden gerekli bağlantılara ulaşmak mümkündür.

ADAYLARIN TALEPLERİ

Sizler 30 bin polis (pomem alımı ve pöh alımı) alımı hakkında neler düşünüyorsunuz? Değiştirilmesini istediğiniz başvuru şartları hakkında düşüncelerinizi bizlere yorumlar kısmından ulaştırabilirsiniz. Bizler de yaptığımız haberlerde bu taleplerinizi gündeme taşımaya çalışacağız.

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2018, 01:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ferhat Yılmaz
Ferhat Yılmaz - 3 yıl Önce

Lütfen pöh alımı lise meğzunu olsun

ÖMER KAZAR
ÖMER KAZAR - 3 yıl Önce

2019 PÖH ALIMI İÇİN BENCE KPSS ŞARTSIZ LİSE MEZUNU KİŞİLERİNDE ALINMASINI RİCA EDİYORUZ VE SABIRSIZLIKLA ALIM GÜNÜNÜ BRKLEMEKTEYIZ

metin
metin - 3 yıl Önce

kpss şartı en fazla 50 olsun

Özel harekat
Özel harekat - 3 yıl Önce

Yaş şartı değişmesin KPSS 50 barajı getirirsin

İlker
İlker - 3 yıl Önce

Kpss şartsız lise mezunu olsun sayın bakanım açıklama bekliyoruz sadece diğer alimda olduğu gibi kpss şartsız lise mezunu olsun lütfen sayın bakanım bi açıklama gelsin.

Pomem
Pomem - 3 yıl Önce

Kısmi renk körlüğü ile alakalı esnetilme yapılsın çünkü renk ayırmada hiç bir problem yok iken sadece istihare kitabındaki sayıların bir kısmını görmüyorlar ayrıca yaş şartıda esnetilebilir teşekkürler .

Mehmet karagoz
Mehmet karagoz - 3 yıl Önce

Renkkörlüğü neden polislik için engel yabancı devletlerde bu engel değilken bizler neden mağdur ediliyoruz sesimizi duyuramıyoruz

Mehmet emin ışık
Mehmet emin ışık - 3 yıl Önce

Pöh te Lise mezunu alımları yapılsın lütfen


SIRADAKİ HABER