Binlerce En Az İlköğretim Mezunu Askeri Personel Alınıyor! (Kara Kuvvetleri Komutanlığı)

Kara Kuvvetleri Komutanlığında görev yapmak üzere binlerce en az ilköğretim mezunu sözleşmeli er alımı yapılıyor. Peki nasıl başvuru yapılır?

Binlerce En Az İlköğretim Mezunu Askeri Personel Alınıyor! (Kara Kuvvetleri Komutanlığı)

Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde görevlerini sürdürmekte olan Türk Silahlı Kuvvetleri Kara Kuvvetleri Komutanlığı yurt içi ve sınır dışı operasyonları ile sık sık gündeme gelmekte olup profesyonel orduya geçiş süreci boyunca çok sayıda askeri personel alımı gerçekleştirmektedir.

Geçtiğimiz haftalarda Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde görevlerini sürdürmekte olan Türk Silahlı Kuvvetleri Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından kamuoyuna yayımlanan ilana bakıldığında binlerce en az ilköğretim mezunu sözleşmeli er askeri personeli alımı yapılacağı belirtildi. Peki adaylar başvurularını nasıl yapacak ve müracaatlar nasıl yapılır?

ARANAN ŞARTLAR NEDİR?

Kara Kuvvetleri Komutanlığı en az ilköğretim mezunu sözleşmeli er alımı yapıyor. Peki kimler başvuru yapabilir? Buna göre adayların Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, en az ilköğretim mezunu olmak, askeri okullar ile ilişiği kesilmemiş olmak, sicili uygun olmak, 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını doldurmamış olmak, boy kilo uyumlu olmak, yüz kızartıcı suç işlememiş olmak şartları aranmaktadır. Peki Kara Kuvvetleri Komutanlığına sözleşmeli er olarak nasıl başvuru yapılır?

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde görevlerini sürdürmek isteyen adayların öncelikle https://goo.gl/JEdGkM linkini kopyalaması, tarayıcılarının url bölümüne yapıştırması ve yeni başvuru diyerek forma ulaşıp ilgili ekrandaki tüm bilgileri doldurması gerekmektedir. Bu adımları uygulayacak olan adaylar müracaatlarını gerçekleştirebilir ve sonuçların açıklamasını bekleyebilir.

DİĞER ASKERİ İLANLAR BURADA

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2018, 06:58

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman
Osman - 2 yıl Önce

Merhaba
Yetkilere sesleniyorum , 20li yaşlarda biz feto belasından. Dolayı giremedik. Şimdi yaşımız 30 oldu lütfen yaşı uzun tutun değerli yetkililer

Ali
Ali - 2 yıl Önce

Alım yaşı neden degişmiyor 30 31 yaş grubu gençlerde faydalanmalı sesimizi duyun artık

Adem
Adem - 2 yıl Önce

Basvurular uzatilacakmi

Ahmet
Ahmet - 2 yıl Önce

Nasıl başvurucagımı bulamadım yardımcı olursanız Sevinirim.

Ahmet
Ahmet - 2 yıl Önce

Nasıl başvurucagımı bulamadım yardımcı olursanız Sevinirim. Yaşım 23 askerliği yaptım sıcil temiz