Askeri Personel Alımı! DPB'de Açıklanmıştı 15 Bin Uzman Erbaş Alımı Detayları Neler?

Devlet Personel Başkanlığından yapılan ilanın ardından Milli Savunma Bakanlığına KKK, DHK, HKK Komutanlıkları çok sayıda askeri personel alımı yapacak! Yapılacak alımlar ile 15 Bin uzman çavuş istihdamı sağlanacak. İşte detaylar..

Askeri Personel Alımı! DPB'de Açıklanmıştı 15 Bin Uzman Erbaş Alımı Detayları Neler?

Askeri personel alımları devam ediyor. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ile Kara Kuvvetleri Komutanlığına toplamda 15 Bin uzman çavuş alımı yapılacak.

Devlet Personel Başkanlığından yapılan duyurunun ardından adayların yoğun ilgi gösterdiği askeri personel alımlarından bir tanesi olan Uzman Çavuş alımları için yeni detayları aktarmaya devam etmekteyiz. İşin olsa ekibi olarak, yapılacak askeri memur istihdamında başvuru şartları neler? Nasıl başvuru yapılacak?

MSB ASKERLİ PERSONEL ALIMI;

Yapılan ilan ile adayların 26 Ekim tarihine kadar başvurularını tamamlamış olmaları gerekmektedir. Milli Savunma Bakanlığının farklı birimlerinde istihdam edilecek olan adayların eğitim düzeyinde en az lise mezunu olmaları gerekmektedir. Ayrıca askerliğini tamamlamış olan adaylar için beş yıldan fazla süre geçmeyen adaylar başvuru yapabilecekler. Yaş şartında ise 1 Ocak 1991 tarihi ile sonrasında dünyaya gelmiş olanlar başvuru yapabilecekler. Başvuru sürecinde adayların fiziki şartları taşımaları için gerekli olan sınavlara tabi tutulacak, elemelerden geçirilecekler. Adayların boy kilo orantısı ve diğer fiziki şartları için başvuru kılavuzunda belirtilen şartları incelemelerinde fayda olacaktır. İnternet üzerinden online olarak yapılacak başvuruların tamamlanmasının ardından başvuru sonuçları da MSB resmi internet sitesi üzerinden adaylara duyurulacaktır.

Başvuru kılavuzu için tıklayın

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cafer demirkaya
Cafer demirkaya - 2 yıl Önce

ilk okul alimida yapin

Takipci
Takipci - 2 yıl Önce

1 ocak 1988 olsaydi iyiydi, sağlik olsun.

Niyazi
Niyazi - 2 yıl Önce

Bence yaş sorunu çok oluyor yaşın esnetilmesi 30 lazım genelikle talepler bu şekilde

Esat
Esat - 2 yıl Önce

Ortaokul mezunu uzman onbaşı başvuruları ne zaman başliycak

Hb
Hb - 2 yıl Önce

91 liler yapıyorsa 90 lılarda yapabilir herhalde bu uzmanlığı anlamıyorum

Takipçi 1
Takipçi 1 - 2 yıl Önce

Ben askerlik yapmadım başvurma bilirmiyim