Askeri Kurumlar 175 Sivil Memur Alım İlanı Yayımladı! Lise, Ön Lisans ve Lisans

Askeri Kurumlar bünyelerine memur alımı için ilan yayımladılar. Yayımlanan ilanlara göre farklı kadrolarda toplamda 175 kişilik boş kadro ile sivil memur alımı yapılacak. Başvuru şartları ve detayları sizlerle paylaşıyoruz.

Askeri Kurumlar 175 Sivil Memur Alım İlanı Yayımladı! Lise, Ön Lisans ve Lisans

Milli Savunma bakanlığı ve Genel Kurmay Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanlara göre farklı alanlarda ve niteliklerde toplamda 175 kişilik boş kadro ile memur alımı yapılacak. İşin Olsa ekibi tarafından hazırlanan bu haberimizde sizlere Askeri Kurumlar adı altında Milli Savunma Bakanlığı ve Genel Kurmay Başkanlığı memur personel alım ilanları hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

ADAYLARDAN HANGİ GENEL ŞARTLAR ARANACAK?

Milli Savunma bakanlığı ve Genel Kurmay Başkanlığı alımını yapcağı sivil memur adaylarından, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar doğrultusunda, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Yapılacak Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmamış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu bulunmamak, Daha önce çalıştığı kamu kurumu veya kamu kuruluşundan disiplin cezası ile ayrılmamış olmak, Herhangi bir kurumda veya kuruluşta hala 657 Sayılı Devlet Memurları kanuna tabi olarak çalışmıyor olmak gibi şartlar aranır.

ÖZEL ŞARTLAR:

Milli Savunma bakanlığı toplamda 165 kişilik kadro ile memur alacak ve adaylardan yukarıdaki niteliklere ek olarak, 2018 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından, Ön Lisans mezunları için KPSSP93, Lise mezunları için KPSSp3 ve Lise mezunları için KPSSP94 puan türünden puan almış olmak, Sözleşmeli subay, sözleşmeli astsubay, uzman erbaş veya sözleşmeli er olarak sözleşmesi feshedilmiş veya halen çalışıyor olmamak,Bakanlar Kurulu Kararları ve mahkeme kararlarınca terör örgütü olarak kabul edilmiş tüm terör örgütleri ile herhangi bir irtibatı veya iltisakı bulunmamak şartları aranır.

Genel Kurmay Başkanlığı ise, 10 kişilik boş kadro ile, Silahlı Kuvvetler Uzman yardımcısı alacak. Bu yönde adaylardan, Sınavın yapılacağı yılın Ocak ayı itibari ile 35 yaşından büyük olmamak, Yapılan KPSS'den 2017 veya 2018 yıllarına ait sınavdan, KPSSP7 veya KPSSP18 puan türlerinden en az 70 puan almış olmak, Yabancı Dİl Sınavından İngilizce veya Fransızca dillerinden en az 80 puan almış olmak ve Her ne sebeple olursa olsun TSK dan çıkartılmamış olmak şartları aranır. Eğitim Olarak ise, dört yıllık eğitim veren hukuk,Uluslararası İlişkiler, Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği, Küresel ve Uluslararası ilişkiler, Küresel Siyaset ve Uluslararası ilişkiler, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, İşletme lisans bölümü mezunu olmaları şarttır.

BAŞVURU TARİHLERİ VE YOLLARI:

İlgili Askeri Kurumların ( MSB ve Genel Kurmay Başkanlığı ) Sivil Memur alım ilanlarına başvurularını gerçekleştirebilmeleri için öncelikle başvuru şartlarını taşımaları gereklidir. Buna göre Milli Savunma Bakanlığı ve Genel Kurmay Başkanlığı başvurularını almaya 28 Aralık 2019 tarihinde başlayacak ve en geç 15 Şubat 2019 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gereklidir.

İlanlar hakkında daha detaylı bilgi almak için ve ilanlara başvuru yapabilmek için aşağıdaki bilgileri kullanabilirsiniz.

Milli Savunma Bakanlığı Sivil Memur Alım İlanı

Genel Kurmay Başkanlığı Memur Alım İlanı

Diğer Askeri İlanlardan haberdar olmak için İşin Olsa Mobil uygulamasını telefonunuza indirerek yayımlanacak ilanlardan anında haberdar olabilirsiniz.

İnstagram Hesabımız İçin Buraya Tıklayınız.

Facebook Grubumuz İçin Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2019, 12:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Anonim
Anonim - 3 yıl Önce

Bu eski ilan mi yoksa yeni mi

Anonim
Anonim - 3 yıl Önce

Hizmetli kaç civarı kapatır 82 şans var mı

Azişçoklaf
Azişçoklaf - 3 yıl Önce

175 değil 165

SIRADAKİ HABER