Askeri Komutanlıklar 2018 Yılı Sözleşmeli Er Alımı Yapıyor! En Az İlköğretim

Milli Savunma bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde yayımlanan ilanlara göre Askeri Komutanlıklar bünyesine 2018 yılı için sözleşmeli er alımı gerçekleştirecekler. Başvuru şartları ve başvuru bilgilerini haberimizde siz değerli okuyucularımıza paylaşıyor olacağız.

Askeri Komutanlıklar 2018 Yılı Sözleşmeli Er Alımı Yapıyor! En Az İlköğretim

Eylül ayı içerisinde yayımlanmış olan ilana göre Milli Savunma Bakanlığı bünyesindeki eksikliği gidermek için Devlet Personel Başkanlığı sitesinde ilan yayımlamışlardı. Buna göre yayımlanan ilan da da belirtildiği üzere Milli Savunma Bakanlığına bağlı olan Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesine 2018 yılı sözleşmeli er alımı yapacaklar. Başvur uyapacak adaylar mutlaka belirtilen nitelikleri taşımak zorundalar. Buna göre adaylardan en az ilköğretim mezunu olmak şartı ve diğer özel şartlar aranacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Milli Savunma Bakanlığı alımı yapacağı sözleşmeli er adaylarından En Az İlköğretim mezunu olmak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Askerlik hizmetini erbaş veya er olarak tamamlamamış olmak, başvuru yapılan yılın ocak ayı itibari ile 25 yaşını bitirmemiş olmak, Askerlik hizmetine başlamış veya hala askerlik hizmetini yapmakta olan adaylar için 20 yaşını tamamlamış ve 25 yaşını bitirmemiş olmak, Askeri okullardan ve TSk dan her ne sebeple olursa olsun ayrılmamış olmak, TSK da daha önce subay, astsubay, jandarma veya uzman erbaş, sözleşmeli erbaş ve er olarak atanmamış olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, herangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Herhangi bir terör örgütü üyesi olmamak, Askerlik hizmetini yapmakta iken Askerliğe Elverişli Değildir ibaresi almamış olmak, Sağlığı yerinde olmak ve Boy ve Kilo ölçüm tablosuna uygun olmak gibi nitelikler aranacak.

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar başvurularına ilanın yayım tarihi olan 25 Eylül 2018 tarihinde başladılar. Buna göre adaylar başvurularına devam ediyor ve başvurular, Milli Savunma Bakanlığı resmi başvuru adresi olan https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden e-devlet ile giriş yaparak çevrimiçi (online) gerçekleştireceklerdir.Askerliğine devam ecen adaylar ise başvurularını online yaptıktan sonra başvuru kılavuzunda bulunan dilekçeye başvuru sayfasının çıktısını da ekleyerek, kıta özlük dosyalarının muhafaza edildiği ilk amirine (nitelik belgelerinin hazırlanması için) müracaat edeceklerdir. İlan hakkında daha detaylı bilgi almak isteyen ve başvuru yapmak isteyen adaylar aşağıdaki bağlantıları kullanabilirler.

İlanın Tam Metni

Başvuru Sayfası

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2018, 08:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
samet göktürk
samet göktürk - 2 yıl Önce

sözleşmeli er alımı 2018 ekim alımı ne zaman sonuçları

Sivaslı
Sivaslı - 2 yıl Önce

İlk ögretim mezunu Uzman onbaşı alımı ne zaman olacak

Berkay
Berkay - 2 yıl Önce

Askerlik şartmı sözleşmeli er için

Mustafa korkmaz
Mustafa korkmaz - 2 yıl Önce

Sözleşmeli er

Çaglar
Çaglar - 2 yıl Önce

Basvuruyu nerden yapioruz sozlesmeli er icin

Sertan yesilyayla
Sertan yesilyayla - 2 yıl Önce

Uzman erbaş alımı ne zaman başliyor

Sertan yesilyayla
Sertan yesilyayla - 2 yıl Önce

Uzman erbaş alımı ne zaman başliyor

Sertan yesilyayla
Sertan yesilyayla - 2 yıl Önce

Uzman erbaş alımı ne zaman başliyor