Asayiş Uzman Erbaş Alımında Son Durum! İlan Ne Zaman Açıklanacak?

Jandarma Genel Komutanlığı askeri personel alımı başvurularında uzman erbaş kadrosundaki başvurular devam ediyor. Lojistik sınıfı uzman erbaş alımlarının tamamlanmasının ardından Lojistik sınıfı erbaş alımları yapılacak. JGK, alım ilanlarında son durum nedir? Haberimizde..

Asayiş Uzman Erbaş Alımında Son Durum! İlan Ne Zaman Açıklanacak?

Jandarma Genel Komutanlığı asayiş branşında uzman erbaş alımları için geri sayım başladı.

Eğitim düzeyinde en az ilköğretim mezun olan adayların başvuru yapabileceği Lojistik sınıfı erbaş alımlarında adaylar başvurularını sürdürüyor. Yoğun bir ilgi ile karşılanan erbaş alımlarında 1457 kişi daha istihdam edilecek. Adaylardan asıl listede yer alan ve eğitime katılanlar Jandarma Genel Komutanlığının ilan olarak açıkladığı 12 farklı unvanda görev yapacaklar.

Asayiş uzman erbaş alımlarında 2019 yılı gelmeden yeni ilanlar beklemekteyiz. Adayların geçtiğimiz yıllarda kasım ve aralık aylarında ilan açıklanmıştı. Adaylar 2018 yılı sonuna doğru gerçekleşecek olan başvuruların ardından 2019 yılı ilk aylarında eğitimlere katılacaklar. Daha önceki dönemlerde eğitimlere katılan asayiş uzman erbaş personelleri için ise eğitimler tamamlandı. Yedi bin civarında kadro açıklanmasını beklemekte. Başvuru şartlarında ise en az ilköğretim mezunu fiziki şartları taşıyan, yaş şartlarında 20 yaşından gün almış, 27 yaşını geçmemiş adaylar başvuru yapabilecekler.

İlan açıklandığında anında haberdar olmak için,  İşin olsa ekibi olarak adaylara duyuracağız. Bunun için işin olsa mobil uygulamasını indirebilirsiniz.

İşin olsa mobil uygulaması

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2018, 19:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
ömer
ömer - 2 yıl Önce

inşAllah ortaokul mezunu alırlar su asayişi 1 sene içlerindeydim uzmanı bırak astsubay kadar işin işleyişini herşeyine kadar biliyorum bir diploma uğruna harcanıyoruz

Ali polat
Ali polat - 2 yıl Önce

Yasımız tutuyor ve tek hatamız zamnında askere gıtmemız galiba vatanımıza her daım hızmet etmek ıstıyoruz ve terhıs,ı mızınde yaslan aynı statude tutulursa cok memun oluruz hayırlı gorevler herkeze ıyı calısmalar

Yusuf
Yusuf - 2 yıl Önce

Asayis lise mezunu olabilir

Emrullah çangal
Emrullah çangal - 2 yıl Önce

İnşallah orta okul mezunu alırlar

Mert
Mert - 2 yıl Önce

Askerlik şartı aranmasın rica ediyoruz

Burak
Burak - 2 yıl Önce

Kpss şartı da olmasın.

Murat
Murat - 2 yıl Önce

Askerlik şartı olmasın

Murat
Murat - 2 yıl Önce

Askerlik şartı aranmasın çok memnun kalırdık