Akçadağ Kaymakamlığı Güvenlik Korucu Alıyor!

Akçadağ kaymakamlığı kendi bünyesinde çalıştırmak üzere güvenlik korucu alımı gerçekleştirecektir. Alımlarla ilgili başvuru koşulları ve detaylar haberdedir:

Akçadağ Kaymakamlığı Güvenlik Korucu Alıyor!

Türkiye geneli güvenlik korucusu alımları beklenirken dün geçtiğimiz gün yayınlanan bir ilan ile bir ilçeye daha güvelik korucusu alımı yapılacağı açıklandı. Alımı gerçekleştirecek olan Akçadağ Kaymakamlığı, Akçadağ Jandarma Genel Komutanlığı’na bağlı olarak Aydınlar Mahallesi’nde görev yapacak 1 güvenlik görevlisi alımı yapacağını duyurdu. Buna göre ilgili alıma ilişkin detaylar ve diğer bilgiler ise haberin devamında yer alıyor.

Başvuru Şekli

İlgili duyuruda “Çeşitli sebeplerle azalan Güvenlik Korucusu (GK) sayılarının takviye edilmesi maksadıyla; Akçadağ İlçesine bağlı aşağıdaki listede adı yazılı mahallede görev yapmak üzere toplam 1 (Bir) Güvenlik Korucusu alımı yapılacaktır. Güvenlik Korucuları ilgili mevzuatla kendilerine verilen görevleri icra edecekler ve özlük işlemleri mülki idare amiri adına Akçadağ İlçe Jandarma Komutanlığınca yürütülecektir” ifadeleri yer almaktadır.

İlgili ilana başvuru yapmak isteyen adaylar 07.09.2020 tarihinden 16.09.2020çarşambagünü mesai saati sonuna kadar dilekçe ile şahsen Akçadağ İlçe Jandarma Komutanlığına yapacaktır. Dilekçe ekine istenen belgeler konulacaktır. Posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Adaylar Akçadağ Kaymakamlığınca oluşturulacak Fiziki Yeterlilik Komisyonu tarafından 17.09.2020 Perşembe günü saat 10.00’da Akçadağ İlçe Jandarma Komutanlığı Eğitim Alanında Fiziki Yeterlilik Değerlendirme Testine (Spor Testi) tabi tutulacaktır.

Başvuru Şartları Neler?

T.C. vatandaşı olmak, erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış olmak veya 1111 sayılı Askerlik Kanununa göre askerlik görevinden muaf olmak, kadın adaylar için 21 yaşını doldurmuş olmak, düzeltilmiş nüfus kaydına göre 40 Yaşından büyük olmamak, en az ilkokul mezunu olmak, kamu haklarından mahkûm bulunmamak,5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 216’ncı maddesi gereğince hüküm giymemek, taksirli suçlar ve aşağıda sayılan suçlardan hüküm giymemiş olmak, 3713 sayılı terörle mücadele kanununda sayılan terör suçlarına katılmamış ve bu konuda hüküm giymemiş olmak, terör örgütüne üye olmamak,

Kan davasına karışmamış ve bu konuda hüküm giymemiş olmak, başvuru tarihi itibariyle Siyasi Partilere Üyeliği Bulunmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek seviyede hastalığı, sakatlığı veya akıl hastalığı bulunmamak, mahalle muhtarlığı ve ihtiyar heyeti üyeliği hariç mahalli idarelerin seçimle göreve gelen organlarında görevli olmamak, başvuru yapılacak mahallede başvuru tarihinden en az 6 ay öncesinden itibaren ve halen ikamet ediyor olmak, güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması olumlu olmak, fiziki Yeterlilik Sınavı ve sonrası Sözlü Mülakat Sınavında başarılı olmak.

İlana ilişkin detaylar için: //akcadag.gov.tr/guvenlik-korucusu-temini

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2020, 21:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali malatya
Ali malatya - 1 yıl Önce

Malatya şahnahan mahallesinede korucu istiyoruz sayın bakanım

kemal
kemal - 1 yıl Önce

bitlise kadro istiyoruz bakanım duy sesimizi

Vedat
Vedat - 1 yıl Önce

Sayın bakanım Digor dağpınar kadro istiyoruz duysesimizi sayın bakanım saygılar

deneme
deneme - 1 yıl Önce

deneme

Mahmut
Mahmut - 1 yıl Önce

Batalgazi ye alım ne zaman olacak

misafir
misafir - 13 ay Önce

Elazığ paluya alımları bekliyoruz

SIRADAKİ HABER