2019’da 25 Bin Korucu Alımı Olacak Mı?

2019’da merakla beklenen 25 bin koruyucu alımı yapılacak mı ? Koruyucu alımları hakkındaki detayları adaylar merakla beklemektedir.Koruyucu alımları detaydadır.

2019’da 25 Bin Korucu Alımı Olacak Mı?

2019’un sonuna yaklaştığımız şu günlerde birçok adayın gözü kulağı da alım yapacak olan bu kurum ve kuruluşlara çevrildi. Özellikle ilk açıklandığı günden bu yana adayların büyük bir bekleyiş içerisinde ilanın açıklanmasını talep ettiği alımlardan biri de 25 bin korucu alımıolarak biliniyor. Bu kapsamda Türkiye genelinde İl Jandarma Genele Komutanlığı’na bağlı görev yapacak olan korucuların alımı için ilan henüz yayınlamamış olmakla birlikte birçok aday da bu ilanın bir an önce yayınlanmasını talep ediyor.

Bakan Soylu Korucu Alımını Açıklamıştı

Bu yıl başında Bakan Soylu tarafından duyurulan ve 2019 yılı içerisinde gerçekleştirilecek olan alımlarda tam 25 bin korucunun istihdam edilmesi bekleniyordu. Bakanın açıklamasından sonra ise adayların meraklı bekleyişleri başlamış ve özellikle Jandarma il ve ilçe komutanlıkları bünyesindegörev yapmak üzere 25 bin korucu alımının 2019 sonuna kadar yapılması isteniyor.

Türk vatandaşı olan, askerlik hizmetini tamamlamış olan, terör örgütü ile bir ilgisi bulunmayan, görev alacağı yerde ikamet eden ve 40 yaşından büyük olmayan adayların başvurabildiği koruculukbirçok aday tarafından son zamanlarda tercih edilen meslekler arasında yer alıyor.

Adaylar Korucu Alımı İlanını Bekliyor

Türkiye’nin birçok yerinden Jandarmaya bağlı olarak görev yapacak olan korucuların alımı için 2019 yılı içerisinde 25 bin kişilik kadro açıklanmıştı. Adaylar açıklanmasının üzerinden bir aydan fazla süre geçtiği halde ilanın neden açıklanmadığını merak ediyor ve ilanın en kısa sürede açıklanmasını istiyor.

En son Temmuz 2019 ayında gerçekleştirilen 400 korucu alımı sonrasında adaylar 25 bin için ilanı beklemeye devam ediyor. 400 korucu haberine ulaşmak için: https://www.isinolsa.com/askeri-ilanlar/400-korucu-aliminda-son-gun-adaylar-25-bin-alim-bekliyor-h27463.html

YORUM EKLE
YORUMLAR
admin
admin - 2 yıl Önce

2019 bitiyo farkındamısın 25 bin
miş 2029 de hele

Ahmet
Ahmet - 2 yıl Önce

Alınacaksa ne zaman bır açıklama yapılsın artık bekliyoruz sn bakanım kahraman maras onikisubat ilçesine bağlı köylerede istiyoruz saygılarımla arz ederim teşekkürler

Ahmet
Ahmet - 2 yıl Önce

Alınacaksa ne zaman bır açıklama yapılsın artık bekliyoruz sn bakanım kahraman maras onikisubat ilçesine bağlı köylerede istiyoruz saygılarımla arz ederim teşekkürler

Metin
Metin - 2 yıl Önce

Sayın bakanım yıllar oldu alım alım ne zaman alım

Mürsel Bozkuş
Mürsel Bozkuş - 2 yıl Önce

Mürsel Bozkuş ne zaman alım olacak Ağrı patnos kazanbey için sabirsizlikla bekliyoruz

Ali
Ali - 2 yıl Önce

2 yildir bekliyoruz ama gelmiyor seçim olsaydı hergun bahseterleti alım olurdu seçimleri bekliyecez belki gelir

Mükremin
Mükremin - 2 yıl Önce

25 bin korucu alımı yapılacak demiştiniz sayin bakanım niye alim yapilmiyor insanlari umutlandirdiniz alim bekliyoruz

Ali
Ali - 2 yıl Önce

Admin Allah razı olsun senden hep paylaş