2019 Yılı 10 Bin PÖH Alımı Yapılacak Mı? PÖH Alım Tarihi Ne Zaman?

2019 yılı için yayımlanması beklenen PÖH alımı için, ilan tarihi ne zaman? PÖH alımları 2019 yılında ne zaman gerçekleştirilecek sorusunun yanıtları haberimizde...

2019 Yılı 10 Bin PÖH Alımı Yapılacak Mı? PÖH Alım Tarihi Ne Zaman?

Bilindiği üzere Polis Özel Harekat (PÖH) alımı konusunda süreç devam ediyor. Daha önce yayımlanan PÖH alımıyla alakalı testler uygulandı ve soruşturmalar yapılıyor. Bu soruşturmalar sonrasında adayların alımları sağlanacak. PÖH olmak isteyen adaylar sitemiz isinolsa.com üzerinden sıklıkla bize ulaşmaya çalışıyorlar. Tarafımıza gönderilen maillerde ve Facebook hesaplarımızdan aldığımız mesajlarda, alımların ne zaman yapılacağına dair sorularının olduğunu görmekteyiz.Bizler daha önceki alımlardan kaynaklı tahmini alım tarihlerini haberimizde aktaracağız ancak, bu tarihlerin resmi açıklamalar olmadığını hatırlatmak isteriz.

KADIN PÖH ALIMLARI YAPILACAK

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklamalarda, kadın PÖH adayları için de alımın söz konusu olduğu kamuoyuna duyurulmuştu. Kamuoyuna bilgilendirme geçilen bu alımlarla alakalı tarih ise belirtilmedi. Resmi makam ya da kişiler tarafından alımlarla alakalı net bir tarih bilinmiyor.  Bizlerin isinolsa.com ekibi olarak pöh alımı 2019 için tahmini olarak Mart ayını öngörmekteyiz. Bu tarihlerden önce alımların yapılacağını düşünmemekteyiz.Elbette bunlar tamamen bizim tahminlerimizdir. Süreçle alakalı net bir gelişme yaşandığında takip ediyor ve sizlere aktarıyor olacağız.

YAŞ TALEPLERİ HAKKINDA

Sitemize gönderilen çok sayıda geri bildirim arasında yaş taleplerini de görmekteyiz. Adaylar yaş şartlarının esnetilmesi gerektiğini ifade ediyorlar. Mesajlarında, sosyal medyada yaptıkları paylaşımlarda yaş şartlarındaki bir iyileştirmenin çok sayıda başvuru yapmayı bekleyen kişiye imkan tanımış olacağına yer veren adaylar, yaş şartlarıyla alakalı haberler oluşturarak seslerini gündeme taşımamızı istemektedirler. Bizler de zaman zaman yaptığımız haberlerde onlarınbu taleplerine destek olmaya çalışıyoruz. Yorumlar kısmından PÖH alımıyla alakalı düşüncelerinizi ve EGM bünyesine yapılacak alımların tarihiyle alakalı tahminlerinizi aktarabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2018, 17:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hümeyra
Hümeyra - 2 yıl Önce

Ya tarih belli olsun artık heyecan dan ölecem

Enes
Enes - 2 yıl Önce

Pöh alım lise mezunu alım olsun arkadaslar insAllah bakanımız süleyman soylu alım yapar

Enes
Enes - 2 yıl Önce

Lise mezunu alım olsun arkadaslar sayın bakanım süleyman soylu insAllah alır

Ömer
Ömer - 2 yıl Önce

Lise mezunu pöh olacak

Pomem
Pomem - 2 yıl Önce

Kısmi renk körlüğü kaldırılsın sayın bakanım inşALLAH

mert
mert - 2 yıl Önce

lise alımı olsun

Şendal Türker
Şendal Türker - 2 yıl Önce

Esnetilmesi gereken unsurlardan sadece yaşa deginmissiniz lütfen bayanlarda boy konusunun esnetilmesinide ele alin rica ediyorum

olmazbro
olmazbro - 2 yıl Önce

kardes 24.dönem pöh olmayacak pomem olacak bunun bilgisini polis yakınından aldım boşuna umut yapmayın.

OLACAK
OLACAK @olmazbro - 2 yıl Önce

senin polis yakının olmıcak dedi diye bişi yok bakan var bakan :)