2018 yılı Askeri Kurumlar Sözleşmeli Er ve Uzman Erbaş Alımı Yapıyor! İlköğretim ve Lise

Yayımlanmış olan ilanlara göre askeri kurumlara bünyelerine binlerce boşluk ile askeri personel alımı yapacaklar. Söz konusu yayımlanmış olan ilanlara göre en az ilköğretim mezunu ve en az lise mezunu olan adaylar başvuru yapabilecek. İşte detaylar.

2018 yılı Askeri Kurumlar Sözleşmeli Er ve Uzman Erbaş Alımı Yapıyor! İlköğretim ve Lise

Eylül ayında yayımlanmış olan ilanlara göre Milli Savunma Bakanlığına bağlı olan Askeri Kurumlar bünyelerindeki boşluğu kapatmak için binlerce uzman erbaş ve sözleşmeli er alımı yapacaklarını ilan ettiler. Buna göre adaylar başvuru yapabilmeleri için mutlaka belirtilen nitelikleri taşımak zorundadırlar.

Sözk onusu ilanlar Devlet Personel Başkanlığı tarafından ilan edilmiş olup, başvuruları Ekim ayında sona erecektir. Buna göre Milli Savunma Bakanlığına bağlı olan Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyelerine 2018 yılı için Sözleşmeli Er ve Uzman Erbaş başvuru kılavuzu yayımladılar.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Yayımlanan başvuru kılavuzuna göre genel ve özel nitelikler aranacak. Buna göre her iki alan içinde adaylardan genel olarak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Askeri Öğrecilik ile ilişkiisi kesilmemiş olmak, Terörle herhangi bir ilgidi bulunmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Askerlik hizmetini yapmakta ike " Askerliğe Elverişli Değildir" olarak terhis olmamak, Belirtilen boy ve kilo ölçüm tablosuna uygun olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak gibi genel nitelikler aranır.

SÖZLEŞMELİ ER:

Sözleşmeli Er Başvuru kılavuzuna göre adayların yukarıdaki niteliklere ek olarak, En Az İlköğretim Mezunu olmak, Askerlik himetini erbaş ve er olarak tamamlamamış olmak ve başvuru yılının Ocak ayı itibari ile 25 yaşını bitirmemiş olmak, Askerlik hizmetine başlamamış veya tamamlamamış olan adaylar için ise 20 yaşını doldurmuş olmak, Daha önce TSK'da Subay, Astsubay, Uzman Jandarma veya uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmaları gerekmektedir.

UZMAN ERBAŞ:

Uzman erbaşlığa başvuru yapacak adaylardan ise, En az lise mezunu olmak veya yabancı okulların denkliği kabul edilen alanlarından mezun olmuş olmak, Askerlik hizmetini, Erbaş, Er olarak yapmış olmak veya başvuru esnasında yapıyor olmak, Askerlik hizmetini yapmış olanlar için terhisinin üzerinden 5 yıldan fazla geçmemiş olmak, Başvuru yılının Ocak ayı itibari ile 27 yaşını bitirmemiş olmaları gerekmektedir. Ayrıca hala erbaş ve er olarak görev yapan adaylar elektornik ortamda başvuru yapamayacaktır.

BAAŞVURULAR:

Söz konusu ilan 25 Eylül 2018 tarihinde yayımlanmış olup adaylar başvurularına ilanın yayımlanması ile birlikte başlamışlardı. Buna göre adaylar başvurularını en geç 26 Ekim 2018 tarihine kadar ı https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresi üzerinden online başvuru yapacaklardır. İlanların başvuru kılavuzuna, Başvuru ekranına ve detaylı bilgilere ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

BAŞVURU KILAVUZU VE BAŞVURU EKRANI

Yayımlanacak diğer askerli personel alım ilanlarından anında haberdar olmak için İşin Olsa Mobil uygulamasını telefonunuza indirerek yayımlanan her türlü ilandan haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

DİĞER ASKERİ İLANLARA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2018, 08:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sözleşmeli er
Sözleşmeli er - 2 yıl Önce

Arkadaşlar ben sözleşmeli er olarak görev yapıyorum size tavsiye sözleşmeli erliğe gelmeyin inanın çok zor şartlar var.evliyseniz helw hiç gelmeyin rezil olursunuz komutanlar zaten sevmiyo sözleşmeli erleri gidin uzman olun polis olun ama er olmayın normal erden farkınız var çok fazla eziyet ediyolar ben kendim bıktım 1 senem kaldı bırakcam...

Hakan Adem
Hakan Adem - 2 yıl Önce

slm bız uzman erbas olmak ıstıyoruz ama orta okul mezunuyuz lıse sartı gerek lı orta okulla alımlar olsa cok ıyı olurdu saygılar

Deli genç
Deli genç - 2 yıl Önce

Bizde uzman olmak istiyoruz lise okuyan insan da orta okulu okuyan insan değil mi bu resmen ayrımcılık yapılıyor

kaya
kaya @Deli genç - 2 yıl Önce

kardesım oku sende ol ozaman

Bayram
Bayram - 2 yıl Önce

Kpss şartınin kaldirilmasini istiyoruz

Gulay abusoglu
Gulay abusoglu - 2 yıl Önce

Uzman erbas alimlarimda askerlik sarti kaldirilsin oglum askere gdecek yeri belli degil 27 bitecek bu durumda basvuru yapamuyorlar

Müjdat evirgen
Müjdat evirgen - 2 yıl Önce

Başvuru yapamıyorummm

Berk Baydemir
Berk Baydemir @Müjdat evirgen - 2 yıl Önce

Başvuru yaptım hala cevap gelmedi neşesini bilen var mı 2 ay oldu ses seda yok

Aysun
Aysun - 2 yıl Önce

Önlisans mezunları nada uzman erbaş için şans tanınsın aranan poan60olsun istiyoruz

mehmet
mehmet @Aysun - 2 yıl Önce

aysun kardeşim önlisans da lisans mezunuda başvuru yapabilir kpss 60 puanı varsa olur zaten okuyun bir defa şu klavuzu?

Ferhat
Ferhat - 2 yıl Önce

Ben liseyi açıktan okuyorum daha mezun olmadım uzman olabiliyormuyum