2018 MSB Astsubay Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı! (Sonuç Sorgulama Ekranı)

Milli Savunma Bakanlığı 2018 yılı dış kaynaktan muvazzaf astsubay alımına yönelik başvuru sonuçları açıklanmaktadır. Sonuçlar ve mülakat sürecine yönelik detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz...

2018 MSB Astsubay Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı! (Sonuç Sorgulama Ekranı)

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Temini için başvurular alınmış, değerlendirme süreci içerisine girilmişti. Bu süreçlerin tamamlanmasının ardından da başvuru sonuçları açıklandı ve adaylar fiziki yeterlilik testlerine dahil edilecekler. Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Daire Başkanlığı tarafından msb 2018 sonuçları açıklandığı bilgisi aktarıldı. 2018 msb sonuçlarına yönelik PERTEM tarafından yapılan açıklamada, fiziki yeterlilik testlerine katılacak kişilere yönelik bazı bilgilendirmelere yer verildi. Yapılan bu bildirimlere ve uyarılara dikkat eden, gerekli şartları sağlayabilen adayların, fiziki yeterlilik testlerine katılımları sağlanacaktır.

Duyuru yapıldı, msb sonuçları açıklandı-Sonuç Sorgulama

MSB tarafından yapılan duyurunun ardından, adayların fiziki yeterlilik testlerine nerede ve ne zaman girecekleri de kesinlik kazandı. Yapılan duyuruda da aktarıldığı üzere seçim aşamaları 06 Şubat 2019 - 28 Mart 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Sorgulama ekranından adaylar kendi gün ve saatlerini öğrenebilecek, kendilerine belirtilen tarihlerde MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/ANKARA adresinde hazır bulunmaları gerekecektir.

Seçim aşamaları ve süreçler

MSB astsubay alımı başvuru sonuçlarında yayımlanan kılavuzda ve duyuru metninde de aktarıldığı üzere seçim aşamaları 3 kademeden oluşacak ve kademeler günlük olarak yapılacaktır.  Birinci günde Evrak Kontrol, Fiziki Değerlendirme, Kişilik Değerlendirme Testi, Fiziki Yeterlilik Testi (Tüm Adaylar için) Üç Boyutlu Görüş Testi (Harita Teknisyeni Sınıfı için) uygulanacaktır. İkinci gün Yüzme Sınavları (Deniz Piyade ve Hava Piyade (AKİP) tercihi olan adaylar için) ve üçüncü gün ise Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (Bando Sınıfı için) gerçekleştirilecektir. Tüm adayların sınavlara gelirken yanlarında spor kıyafetleri getirmeleri gerekmektedir. Yüzme testleri MSÜ Kara Harp Okulu Komutanlığı Bakanlıklar/ANKARA adresinde yapılacak olup, bu testlere katılacak adayların yüzme ekipmanlarını getirmeleri gerekmektedir. Ayrıca cep telefonu ile sınav merkezlerine giriş yapılamayacaktır.

Yayımlanan duyuruya ve sonuçlara ulaşmak için buraya tıklayınız.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bekir
Bekir - 2 yıl Önce

28 Martta biten astsubaylık sonuçları ne zaman açıklanır aylardır merakla bekliyoruz yardımcı olur musunuz

ömer
ömer - 3 yıl Önce

2018 yılı dış kaynaktan astsubay teminin de bütün aşamaları geçtim sınav 28 martta bitti sonuçlar ne zaman açıklanır

harun
harun - 3 yıl Önce

hada önceden yapılan yorumları nerden görecez

SIRADAKİ HABER