18 Kasım 2018 Askeri Kurumlara Uzman Erbaş, Subay, Astsubay, Er, Öğrenci ve Memur Alımı

18 Kasım 2018 tarihi itibariyle askeri personellere yönelik olarak yürütülen alımlara, son başvuru tarihlerine ve başvuru şartlarına haberimizden erişim sağlayabilir, uzman erbaş, subay, astsubay alımı, er, öğrenci ve memur alımı ilanlarına göz atabilirsiniz...

18 Kasım 2018 Askeri Kurumlara Uzman Erbaş, Subay, Astsubay, Er, Öğrenci ve Memur Alımı

Kamuya yapılan memur alımlarının yanı sıra askeri personel alımları da yürütülmeye devam ediyor. Büyük ilgi gören askeri personel alımlarında komutanlıklara subay, astsubay, uzman erbaş, öğrenci, er ve memur alımları gerçekleştirilmektedir. İlanlara başvurular geçtiğimiz haftalar itibariyle başladı ve halen başvuruları alınmaya devam ediyor. Yürütülen askeri personel ve memur alımlarında adayların taşıması gereken şartlar değişiklik gösterdiğinden, başvuru yapacak kişilerin ilgili ilan bağlantılarına erişim sağlamaları gerekmektedir. Yürütülen alımlarda adaylarda aranacak ortak şartlara aşağıda değineceğiz. Askeri personel alımlarında adaylarda bazı aranan ek nitelikler bulunmaktadır. Bunlar ilan kılavuzlarında belirtilmiş ve adayların dikkatine sunulmuş durumdadır. Memur alımlarına başvuracak adayların da ilgili ilan bağlantılarından mesleki yeterlilik konusuna ve uygulanacak sınavlara göz atması gerekli görülmektedir.

Subay, astsubay, uzman erbaş alımı, öğrenci, er ve memur alımı ilanlarında adayların taşıması gereken ortak şartlar; sağlık problemi bulunmamak, kamu haklarından mahrum bırakılmamış olmak, herhangi bir kamu görevinden disiplinsizlik suçu nedeniyle uzaklaştırılmamış olmak, ilgili bölümlerden ya da okullardan mezun olmak, sağlık problemi bulunmamak ve sağlık raporuyla belgelendirebilmek, renk körlüğü bulunmamak, terör örgütleriyle ismi anılmamış ya da kötü şöhretli kişi olarak tanınmamış olmak, arşiv veya güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak, askerlikle ilişiği bulunmamak, silah taşımaya ve silahlı görev almaya engeli bulunmamak, zihinsel problemi bulunmamak, uygulanacak fiziki yeterlilik testlerinden başarılı olmak, sözlü mülakatlarda başarılı olmak şeklinde nitelendirilebilir. Alım yapan askeri kurumlar ise aşağıdaki gibidir:

Yayımlanan tüm ilanlara ve başvuru şartlarına göz atmak için buraya tıklayınız.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Veysi dogan
Veysi dogan - 2 yıl Önce

Yas siniri ne kadardi