Van'da Patlatılan Bomba 20 Eve Zarar Verdi!

Van'da yaşanan saldırı sonucunda 20 ev hasar gördü. Zırhlı aracın geçişi sırasında el yapımı patlayıcının infilak etmesinden sonra çevrede bulunan 20 ev büyük zarar gördü.

Van'da Patlatılan Bomba 20 Eve Zarar Verdi!

Van'da yaşanan saldırı sonucunda 20 ev hasar gördü. Zırhlı aracın geçişi sırasında el yapımı patlayıcının infilak etmesinden sonra çevrede bulunan 20 ev büyük zarar gördü.

 

Van'da geceyarısı zırhlı polis aracının geçişi sırasında PKK'lı teröristler tarafından rögara yerleştiren el yapımı patlayıcı, uzaktan kumandayla infilak ettirildi. Patlamada çevredeki 20 evde hasar oluştu. Birçok ev ve iş yerinin kapı ve penceresi kullanılamaz hale geldi.


İpekyolu İlçesi Seyit Fehim Arvasi Mahallesi Hidayet Caddesi'nde zırhlı polis aracı gece saat 01.30 sıralarında devriye görevi sırada PKK'lı teröristlerce rögar kapağının altına yerleştirilen el yapımı patlayıcı uzaktan kumandayla patlatıldı. Patlamada ölen ve yaralanan olmazken, 20 ev ve işyerinde hasar oluştu. Çevrede bulunan birçok ev ve işyerinin kapı ve pencereleri yerlerinden fırladı. Patlamada inşaat işçisi Fikret Yılmaz'ın 2 katlı evi kullanılamaz hale gelirken, alt katta oturan Nedim ve Sinem Yılmaz çiftinin 1 aylık bebeklerinin beşiğine de cam parçaları isabet etti. Ancak bebek yaralanmadı.

Mahalle sakinleri patlamanın etkisiyle elektriklerin kesildiğini, bu nedenle sabaha kadar korku içinde beklediklerini söyledi. Adını söylemek istemeyen ve evi kullanılamaz hale gelen 4 çocuk annesi ise, "Eşim çalışmak için İstanbul'da. Patlamanın etkisiyle evim savaş alanına döndü. Evimin kapı ve penceresi yerinden fırladı. Sabaha kadar soğukta korku içinde kaldık" dedi. 

Patlamanın ardından olay yerine gelen polis ekipleri çevrede geniş güvenlik önlemi alarak inceleme yaparken, elektrik arıza ekipleri de kopan telleri onardı.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE