Türkiye Geneli En Az Lise Mezunu PÖH Alımı Yapılacak

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) bünyesinde görev alacak PÖH alımı yapılması bekleniyor. Yapılacak olan PÖH alımlarında EGM tarafından belirlenen şartlar içerisinde adayların barındırması gereken en önemli şart; adayların en az lise mezunu olması.

Türkiye Geneli En Az Lise Mezunu PÖH Alımı Yapılacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun EGM bünyesine PÖH alınacağı açıklamalarından sonra PÖH adaylarının birçoğunu alım ilanlarının açıklanması için beklemeye başladılar. Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde görev alımı yapacak olan İçişleri Bakanlığı, Polis Özel Hareket bünyesine birçok memur alınacağını geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından belirtilmişiti. Bu açıklamanın ardından birçok adayı ilanların açıklanma heyecanı sararken, EGM bünyesine katılacak olan adayların hangi şartlarda PÖH olabileceği merak konusu oldu.

Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamaya göre 2018 yılı bitmeden 10 bin PÖH memurunun EGM bünyesine katılacağı açıklanmıştı. Bu açıklamalara göre 2018 senesinin son ayına girmeye yaklaşırken beklenen heyecanda artmış oldu. 2018 senesi bitmende 10 bin 2019 senesinde de toplam 35 bin alım yapacak olan PÖH bünyesi bu açıklamalar ile birlikte birçok PÖH adayını heyecanlandırdı. Adaylar için ilanlar yayınlanmazken bizler adaylar için belirlenebilme ihtimali olan muhtemel genel şartları araştırarak haberimize yansıttık.

GENEL ŞARTLAR

PÖH bünyesine katılacak olan adaylarda istenebilecek genel şartlar; " T.C. vatandaşı olmak, en az lise mezunu ve dengi okul okumak, ön lisans ve ya lisans mezunu olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, adli sicil kaydının temiz olması, herhangi bir suç işlememiş olmak" adaylardan istenebilecek şartlardandır. Bu şartlar muhtemelen şartlar olduğunu unutmamanızı, ilanların yayınlandığı andan itibaren İşin Olsa haber sitemizinde PÖH adayları için belirlenen asil şartların sizler için yazılı olacağını unutmayınız.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Doğukan
Doğukan - 2 yıl Önce

Lise mezunu olmasını çok istiyoruz

Seda
Seda - 2 yıl Önce

Vatanı sevmek ne kadın işi ne de erkek vatanı sevmek sadece yürek işidir bu işin kadını erkeği olmaz lise mezunu bayan alimı da olsun ne olur duyun sesimizi sayın bakanm

Hasan Basri Yüksel
Hasan Basri Yüksel - 2 yıl Önce

Sayın bakanım lise mezunu alırsaniz cok memnun oluruz

Bülent Başabaş
Bülent Başabaş - 2 yıl Önce

Yaş şartı kalkmalı

islam
islam - 2 yıl Önce

hadi inşAllah artık yüzümüz gülsün

Pöh
Pöh - 2 yıl Önce

Artık yaş şartı 35 olsun

Mehmet
Mehmet - 2 yıl Önce

Dakka başı haber paylaşılıyo alım olabilir yapılabilir ya yapmıyoruz deyin yada yapın artık kaç aydır bekliyoruz

Fırar BOZ
Fırar BOZ - 2 yıl Önce

basvuru nasıl ve hangi sayfadan yapılıyor