Teröristler Siirt'te Kız İstemeye Giden Aileye Saldırdı

YDG-H üyesi teröristler Siirt'te Kız istemeye gelen ailenin araçlarına saldırdı. Uzun namlulu silahlarla gerçekleştirilen saldırıda 2 kişi yaralandı. İşte ayrıntılar...

Teröristler Siirt'te Kız İstemeye Giden Aileye Saldırdı

YDG-H üyesi teröristler Siirt'te Kız istemeye gelen ailenin araçlarına saldırdı. Uzun namlulu silahlarla gerçekleştirilen saldırıda 2 kişi yaralandı. İşte ayrıntılar...

Alınan bilgiye göre, Barış Mahallesi, Sürreya Öner Caddesi'nde kız istemek için Türkan ailesini ziyarete giden Yüknü ailesinin otomobillerinin bulunduğu sokağın girişi ve çıkışı, terör örgütünün gençlik yapılanması YDG-H'lı teröristlerce taşlarla barikat kurularak kapatıldı. Ziyaretin sonunda kız evinden çıkıp araçlarına binen Yüknü ailesinin fertlerine teröristler uzun namlulu silahlarla ateş etmeye başladı. Olayda, teröristlerin saldırdığı 3 otomobilden 34 ELP 17 ve 56 AP 853 plakalı 2 otomobile yaklaşık 20 kurşun isabet ederken, saldırıda araçta bulunan damat adayı ve 112 Acil Servis çalışanı olduğu öğrenilen Osman Yüknü (31), yüzüne cam parçasının isabet etmesi sonucu, teröristlere "biz siviliz" diye bağıran babası Bedrettin Yüknü (56) elinden ve omzundan yaralandı.

Olay yerine gelen polis ekiplerine de ateş eden teröristler daha sonra kaçtı. Yaralı baba ve oğul, Siirt Devlet Hastanesine kaldırıldı. Evinin önündeki saldırı ile ilgili konuşan İhsan Türkan ise şaşkın olduğunu ve teröristlere Kürtçe seslendikleri halde ateş açtıklarını söyledi. Araçlara çok sayıda mermi isabet ettiğini belirten Türkan, "Bizim damadın oturduğu koltuğa kurşunlardan biri sıyırmış, seken cam parçası gözünün alt kısmına isabet etti. Babası elini çıkararak 'biz siviliz' dediği halde eline kurşun isabet etti. Olay yerine gelen bir polis aracına da ateş açıldı. Ama kimin ateş açtığını görmedim. 3 araçtı, biri arkadaydı, onun arkasında barikat yoktu, o kaçtı. Diğer iki araç isabet aldı" dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2019, 00:09

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE