Sur'da 3 şehit, 9 yaralı

Diyarbakır'ın Sur İlçesinde geçici göre giden Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Metin Kıldiş şehit oldu. Diyarbakır Sur'da şehit sayısı 3 olurken, yaralı sayısı ise 9 oldu.

Sur'da 3 şehit, 9 yaralı

Diyarbakır'ın Sur İlçesinde geçici göre giden Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Metin Kıldiş şehit oldu.  Diyarbakır Sur'da şehit sayısı 3 olurken, yaralı sayısı ise 9 oldu.


Teröristlerin saldırısı sonucu 7’si asker ve 2’si polis olmak üzere 9 güvenlik görevlisi de yaralandı.

GEÇİCİ GÖREVLE DİYARBAKIR’DAYDI

Kaldırıldığı hastanede şehit olan Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Metin Kıldiş’in Hatay’daki baba ocağına ateş düştü. İskenderun ilçesi Gültepe Mahallesi’nde yaşayan aile, oğullarının şehadet haberiyle fenalık geçirdi. Bingöl’de görevli olan ve kısa süre önce geçici görevle Diyarbakır’a giden Şehit Kıldiş’in eşinin 4 aylık hamile olduğu öğrenildi.

1.5 AY ÖNCE EVLENMİŞTİ

Teröristlerin saldırısında şehit olan polis memuru Buhari Ağçelik’in Malatya’daki baba ocağına acı haber ulaştı. Yeşilyurt ilçesi Bostanbaşı Mahallesi’ndeki baba evine giden yetkililer, anne Aynur ve şehidin kardeşi Nasuhi Ağçelik’e acı haberi verdi. Şehidin ailesi acı haberle gözyaşlarına boğuldu. 1,5 ay önce evlendiği öğrenilen şehit Ağçelik’in Bingöl’de görevli olduğu, geçici görevle Diyarbakır’ın Sur ilçesine gittiği öğrenildi. 

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2019, 01:06

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE