Sniper rehine krizine son verdi

İstanbul'da bir çok suçtan sabıkası olan 22 yaşındaki vatandaş, 9 yaşındaki çocuğu bıçakla rehin aldı. Rehine krizine ‘keskin nişancı’ son verdi. İşte ayrıntılar.

Sniper rehine krizine son verdi

İstanbul'da bir çok suçtan sabıkası olan 22 yaşındaki vatandaş, 9 yaşındaki çocuğu bıçakla rehin aldı. Rehine krizine ‘keskin nişancı’ son verdi. İşte ayrıntılar.

 

Rehine olayı, Kartal, Topselvi Mahallesi’ndeki boş alanda yaşandı. Psikolojik sorunları olduğu öne sürülen  22 yaşındaki Emre Tonguç, 10 yaşındaki Mahmut A.’yı, boğazına bıçak dayayarak rehin aldı. Korku dolu anlar yaşanmasına sebep olan Emre Tonguç, küçük çocuğu eve götürdü. Olayın polise bildirilmesi üzerine İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ilçe ekipleri adrese yönlendirildi. Emre Tonguç, adrese giden polislerle iletişim kurmadı. Bunun üzerine, Asayiş Şube Müdürlüğü, Gasp Masası’na bağlı Rehine Müzakere Timi (RMT) adrese sevk edildi. İtfaiye ve sağlık ekipleri de rehine krizinin yaşandığı evin önünde hazır bekletildi.

‘ZARAR VEREBİLİR’
RMT uzmanlar,  Emre Tonguç’u eyleminden vazgeçmesi için ikna etmeye çalıştı. Tonguç, 1 saat süren tüm uğraşlara rağmen elindeki bıçağı bırakmadı. Muzakere uzmanları, uyuşturucu kullanmaktan kaydı olan Tonguç’un küçük çocuğu yaralayabileceğini değerlendirdi. RMT birimi, Özel Harekat Şube Müdürlüğü ekiplerine “zarar verebilir” diye bilgi verdi.
BIÇAKLAYINCA VURULDU
Keskin nişancılar, çocuğun zarar görmesini engellemek için Emre Tonguç’a odaklandı. Eyleminden bir türlü vazgeçmeyen Tonguç, elindeki bıçakla Mahmut A.’nın göğsüne vurunca, “Özel Harekat Polisi” devreye girdi. Saldırgan, keskin nişancı tarafından, vurularak etkisiz hale getirildi. Yaralanan şüpheli, hastaneye götürülürken, arbede yaşandı. Göğsünden bıçakla yaralanan ilkoöğretim okulu öğrencisi Mahmut A.’nın yakınları, Emre Tonguç’a saldırmak istedi. Araya giren polis havaya ateş ederek linç girişimini engelledi.

Hastaneye götürülen Tonguç, tüm müdahalelere rağmen  hayatını kaybetti. Saldırganın bıçakla yaraladığı Mahmut A. ise amaliyata alındı.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE