Siirt'ten Acı Haber Geldi! 1 Polis Şehit

Siirt'te güvenlik güçleriyle terör örgütü PKK arasında çıkan çatışma sonucunda Bir polis şehit, olurken 2 polis yaralandı, 5 PKK’lı terörist ise öldürüldü.

Siirt'ten Acı Haber Geldi! 1 Polis Şehit

Siirt'te güvenlik güçleriyle terör örgütü PKK arasında çıkan çatışma sonucunda Bir polis şehit, olurken 2 polis yaralandı, 5 PKK’lı terörist ise öldürüldü.


SİİRT kent merkezindeki iki ayrı mahallede terör örgütü PKK’nın hücre evi olduğu belirtilen 2 adrese baskın düzenleyen güvenlik güçlerine içeriden ateş açıldı. Çıkan çatışmada 5 PKK’lı terörist öldürüldü, bir polis şehit oldu, 2 polis de yaralandı.

Polis yaptığı istihbarat çalışması sonucu kentin Kazım Karabekir ve İnönü mahallelerinde terör örgütüne ait iki hücre eve sabah saat 06.30 sıralarında baskın yaptı. Özel Harekat ve Terörle Mücadele Şubesi ekipleri eş zamanlı operasyonunda 'teslim ol' çağrısına teröristler ateşle karşılık verince çatışma çıktı.

İnönü Mahallesi'ndeki hücre evdeki sayılarının 15 kadar olduğu belirtilen teröristlerden bazıları güvenlik güçlerine otomatik silahlarla ateş açıp Şeyh Mahmut Meydanı'nda doğru gidince çatışma bu bölgeye de kaydı. Kazım Karabekir Mahallesi'ndeki hücre evdeki teröristlerle çatışma da devam ederken, her iki bölgeye Siirt'te bulunan 3. Komando Tugayı'ndan askerler ve Kirpi adı verilen zırhlı araçlar sevk edilerek polise destek verildi.

Sabah saat 06.30’da gerçekleşen baskında çatışma çıktı ve 5 terörist öldürüldü. 


Yaralanan 3 polis, Siirt Devlet Hastanesi’nde tedaviye alındı. Yaralı polislerden biri yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

Güvenlik güçleriyle PKK'lı teröristler arasındaki çatışmalar nedeniyle bazı esnaf işyerlerini kapatırken, güvenlik güçleri hem çatışma bölgelerinde hem de kentin kritik noktalarında yoğun önlem aldı.

"EVLERE GİRİLDİ" 

Bu arada İHA muhabirine konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, "Halkın desteğiyle önceden aldığımız istihbari bilgilerde dün itibariyle silahlı kişilerin evlerde olduğunu tespit ettik. Bu sabah da evlere girildi. Çatışma devam ediyor" dedi.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE