Serbest Bırakılan O Savcı,Tutuklandı!

Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs etmek' suçlamasıyla yakalanan Eski hakim Süleyman Karaçöl tutuklandı.Bugün gözaltına alınan eski hakim Süleyman Karaçöl, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

Serbest Bırakılan O Savcı,Tutuklandı!

Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs etmek' suçlamasıyla yakalanan Eski hakim Süleyman Karaçöl tutuklandı.Bugün gözaltına alınan eski hakim Süleyman Karaçöl, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

Sosyal medya'da paralel yapı hakimi olarak nitelendirilen eski hakim Süleyman Karaçöl 12 eylül günü Kütahya'da göz altına alınmış ve götürüldüğü İstanbul'da serbest kalmıştı.

Hakkında 'Örgüt kurmak, cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs etmek' suçlaması bulunan ve geçen 12 Eylül'de Kütahya'da gözaltına alınıp götürüldüğü İstanbul'da serbest bırakılan eski hakim Süleyman Karaçöl tutuklandı.

İKİNCİ YAKALAMA KARARI

İstanbul Sulh Ceza Mahkemesi hakimiyken Kütahya'ya atanan ve ardından da Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından meslekten ihraç edilen Süleyman Karaçöl hakkında bir süre önce Bakırköy 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından yakalama kararı çıkarıldı. Kütahya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri önceki gün Karaçöl'ü Kütahya'da gözaltına aldı. İstanbul'a götürülen Karaçöl dün Bakırköy Bakırköy 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından oy çokluğu ile serbest bırakıldı.Tekrar Kütahya'daki evine gelen eski hakim Süleyman Karaçöl'ün serbest bırakılmasına Bakırköy Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ömer Faruk Aydıner itiraz etti. Bakırköy 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi savcının itirazını yerinde bularak Karaçöl'ün tutuklanması amacıyla hakkında yeniden yakalanma kararı çıkarılmasına karar verdi.

Tutuklama kararının çıkması üzerine Kütahya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri bu gece Karaçöl'ün oturduğu Zafertepe Mahallesi'ndeki evine gitti. Polislerin arasında eski hakim Süleyman Karaçöl'ün İstanbul'da görevliyken hakkında Ergenekon davasında tutuklama kararı verdiği emniyet amiri Servet Kaynak da yer aldı. Kaynak geçen 12 Eylül'de de Karaçöl'ü yine Kütahya'da gözaltına almıştı.

Bu gece eve giden polisleri kapıda Süleyman Karaçöl'ün avukatı, yakınları ve meslekten ihraç edildiği belirtilen bir hakim arkadaşı karşıladı. Avukat, polislere eve yarın gündüz saatlerinde savcıyla beraber gelmeleri istedi. Kısa süren diyalogun ardından Karaçöl evden dışarı çıkarak ekip otosuna bindi. Karaçöl polisler tarafından ilk olarak sağlık raporu için Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü. Karaçöl bir basın mensubunun 'İkinci yakalama kararı için ne diyorsunuz?' sorusuna 'Bilmiyorum. Gidince göreceğiz. Dosyayı incelememiz lazım' yanıtı verdi.

Hastaneden sağlık raporu alınan Karaçöl daha sonar Kütahya Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Karaçöl'ün cep telefonundan 'Telefonumu kapatıyorum. Vatan sağolsun' şeklinde tweet attığı öğrenilirken işlemlerinin ardından bu gece polisler tarafından İstanbul'a götürüleceği belirtildi.

Karayoluyla İstanbul’a getirilen Karaçöl Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildi. Süleyman Karaçöl, hastaneden çıkarılırken "Sorguluyorlar, yok sayıyorlar. Geliyoruz, gidiyoruz" dedi. AA

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2019, 00:29

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE