Şehit Olan 3 Polisimiz İçin Tören Yapıldı

Şırnak'ta Şehit düşen polislerimizin baba ocaklarına ateş düştü. Terör örgütü PKK militanları tarafından roketatar ve uzun namlulu silahlarla yapılan saldırı sonucunda şehit düşen 3 şehit polis için tören düzenlendi.

Şehit Olan 3 Polisimiz İçin Tören Yapıldı

Şırnak'ta Şehit düşen polislerimizin baba ocaklarına ateş düştü. Terör örgütü PKK militanları tarafından roketatar ve uzun namlulu silahlarla yapılan saldırı sonucunda şehit düşen 3 şehit polis için tören düzenlendi.

Düzenlenen cenaze törenine Şırnak Valisi Ali İhsan Su, 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Abdullah Baysar, askeri erkan ve vatandaşlar katıldı. Törende şehit polis memurlarının öz geçmişlerinin okunmasının ardından dualar okundu. Yapılan duadan sonra şehit polis memurlarının naaşı, askeri helikopter ile Şerafettin Elçi Havalimanı'na gönderildi. Şehitler buradan uçak ile memleketlerine gönderilecek.


Şehit polislerden, 15 yıllık polis memuru evli ve 2 çocuk babası Hilmi Bardakçı'nın (41) naaşı, Osmaniye'ye, evli ve 2 çocuk babası Hasan Aslan'ın naaşı Gaziantep'e, 33 yaşındaki Sabri Altınbaş'ın cenazesi ise Düzce'ye gönderilecek.


Şehit polis memuru Hilmi Bardakçı'nın babası İsmail Bardakçı, oğlunun gönüllü olarak Şırnak'a gittiğini, giderken de 'Kalırsam gazi, ölürsem şehit olurum' dediğini söyledi. Silopi'de şehit düşen 3 polisten Hilmi Bardakçı'nın Adana'nın Yüreğir ilçesi Kazım Karabekir Mahallesi'ndeki evinde yas var. Baba İsmail Bardakçı (67) dev Türk Bayrağı asılan evinin önünde taziyeleri kabul ediyor. Baba Bardakçı'nın gözyaşları içinde "Oğlum yaktı beni, yandım, bu acı beni yakıyor" diye ağıt yaktığı görüldü.

"KALIRSAM GAZİ, ÖLÜRSEM ŞEHİT OLURUM"

Baba Bardakçı oğlunun 1.5 yıl önce Gaziantep'ten tayini çıktığını, kendisinin Şırnak'a gönüllü olarak gittiğini belirterek, "Oğlum daha dün buradaydı bizi görmeye gelmişti. Ama şimdi şehit oldu. Ben gitme dedim o gönüllü olarak gitti. Giderken de 'takdiri ilahi şaşmaz' diyerek gitti. Takdir böyleymiş ne diyebiliriz" diyerek ağladı. Baba oğlunun Şırnak'a giderken 'kalırsam gazi, ölürsem şehit' olurum dediğini de yanında taziyeye gelenlere söyledi. Bu arada şehidin annesi Selver, eşi Havva ve çocukları İsmail Talha ile kızı Zehra ise evden dışarı çıkmadı.

ADANA'YA 14. ŞEHİT

Bu arada, polis memuru Hilmi Bardakçı'nın şehit olmasının ardından Adana'ya 20 Temmuz 2015'ten sonra başlayan olaylarda gelen 14. şehit oldu. Bu şehitlerden 11'i polis memuru olarken 3'ü de rütbeli asker. Son yaşanan terör olaylarında en çok şehit veren il Adana oldu.


Şehit polis memuru Hasan Aslan'ın (34) Gaziantep'teki babaevinde büyük üzüntü yaşanıyor. Şehit Aslan'ın Yeditepe Mahallesi'ndeki babaevine gelen emniyet yetkilileri, baba Mehmet Aslan'a acı haberi verdi.

Aslan'ın şehit olduğu haberini alınca fenalaşan yakınlarına evin önünde hazır bekleyen 112 acil servis ekiplerince müdahale edildi.

Sekiz yıllık polis memuru olduğu ve son 3 yıldır Şırnak'ta görev yaptığı belirtilen Aslan'ın 5 ve 1,5 yaşlarında iki çocuk babası olduğu öğrenildi. 

Babaevinin bulunduğu sokağa Türk Bayrağı asılan şehit polis memurunun cenazesinin, ikindi namazına müteakip düzenlenecek törenin ardından toprağa verileceği bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2019, 00:43

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE