Şehit Ateşi Bir Kez Daha içimizi Yaktı!

Dün gece yine içimize şehit ateşi düştü. Bitlis ve Diyarbakır'da dün gece iki askerimiz şehit oldu. Diyarbakır’da şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Birkan Gündüz’ün Baba ocağı alev alev yandı.

Şehit Ateşi Bir Kez Daha içimizi Yaktı!

Dün gece yine içimize şehit ateşi düştü. Bitlis ve Diyarbakır'da dün gece iki askerimiz şehit oldu. Diyarbakır’da şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Birkan Gündüz’ün Baba ocağı alev alev yandı.

Terör örgütünün Sur ilçesine kazdığı hendek ve barikatların kaldırılmasına yönelik düzenlenen operasyonlar devam ediyor. Operasyonlara hafta sonunda çok sayıda asker de dahil edilmişti. Dün gece Hasırlı Mahallesi'ne giren güvenlik güçlerine bombalı saldırı düzenlenmişti. Saldırıda Jandarma Uzman Çavuş Birkan Gündüz şehit oldu.


Şehidin bir hafta önce, şehit olduğu yere 200 metre mesafede bulunan surlardaki tarihi Keçi Burcu’nda nişanlısıyla birlikte fotoğraf çekip, sosyal medya hesabından paylaştığı ortaya çıktı. Fotoğrafta şehidin Keçi Burcu’ndaki taburede oturduğu ve nişanlının elinden tuttuğu görülüyor.

Şehit Gündüz fotoğraf şu mesajla paylaşmış: “Ayırmasın Allah'ım tüm sevenleri. Ben sana sen bana aşığız, aşık… Hem mutlu olmak kimin umrunda, sen yanımda ol yeter.”

Şehidin 20 Kasım'da ise nişan törenindeki fotoğraflarını paylaştığı görülüyor.

ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ EREN KILIÇ’IN BABA OCAĞINDA YAS

Bitlis’te şehit olan askerlerden Şehit Uzman Çavuş Eren Kılıç’ın Ankara’daki baba ocağına ateş düştü.

Bitlis -Hizan karayolu üzerinde bulunan Çeltikli Karakolu yakınlarındaki Sehi Ormanlarında askerlerin arama, tarama çalışmaları sırasında PKK’lı teröristlerin araziye yerleştirdiği el yapımı patlayıcının uzaktan kumandayla patlatması sonucu Uzman Çavuş Eren Kılıç şehit oldu. Uzman Çavuş Eren Kılıç’ın şehit olduğu haberi askeri yetkililer tarafından Ankara Keçiören’deki ailesine verildi. Şehit Eren Kılıç’ın kardeşinin de 5 aylık asker olduğu ve Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde vatani görevini yaptığı öğrenildi. Askeri yetkililerde şehidin babaevine gelerek taziyede bulundu. Şehit Uzman Çavuş Eren Kılıç’ın baba evine Türk bayrağı asılırken bir ambulansın da tedbiren şehidin evinin önünde hazır bekletildiği bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2019, 00:46

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE