Polise Ateş Açan Uyuşturucu Tacirleri Tutuklandı

Güvenlik güçlerinin yapmış olduğu dur ihtarına silahla karşılık veren uyuşturucu tacirleri yakalandı. 4 uyuşturucu satıcısından 3'ü polis ekiplerince tutuklandı. İşte detaylar.

Polise Ateş Açan Uyuşturucu Tacirleri Tutuklandı
Güvenlik güçlerinin yapmış olduğu dur ihtarına silahla karşılık veren uyuşturucu tacirleri yakalandı. 4 uyuşturucu satıcısından 3'ü polis ekiplerince tutuklandı. İşte detaylar.


Nevşehir'de polis ekiplerinin 'dur' ihtarına uymayıp ateş açarak kaçmaya çalışan uyuşturucu satıcılığı yaptıkları iddia edilen 4 zanlıdan üçü çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Nevşehir E Tipi kapalı Ceza ve Tutukevi'ne gönderildi. Çatışmada yaralanan Z.B. ise Nevşehir Devlet Hastanesi'nde yapılan ameliyatın ardından Eskişehir Devlet Hastanesi'ne sevk edilmişti.
Nevşehir-Avanos karayolunda 'dur' ihtarı yapılan 50 AJ 474 plakalı hafif ticari araçta bulunan 4 kişi, ihtara uymayarak kaçmaya çalıştı. Kaçtıkları sırada polis ekiplerine ateş açtı. Açılan ateşe polis ekipleri de ateşle karşılık verdi. Uzun süren kovalamaca sonrasında şüphelilerden Z.B. yaralı olarak ele geçirildi. H.A. ile yabancı uyruklu olduğu öğrenilen A.A.T. ve B.M.K. yapılan çalışmalar neticesi yakalandı.
Zanlıların evlerinde ve araçta yapılan aramada toplamda 4 tabanca ve tabancalara ait şarjör ve mermileri, yaklaşık 500 gram süper ot olarak tabir edilen Skunk uyuşturucu madde, yaklaşık 30 gram metamfetamin, yaklaşık 12 gram eroin maddesi, yaklaşık 9 gram uyuşturucu afyon sakızı, yaklaşık 60 gram civarında toz esrar, çok sayıda 6136 kapsamında bıçak ve kılıç, çok sayıda uyuşturucu madde kullanımına yarayan aparat, uyuşturucu tartımında kullanıldığı değerlendirilen 2 adet hassas terazi, 1 adet laptop bilgisayar, 10 adet cep telefonu ele geçirildi.


Zanlılar H.A., A.A.T. ve B.M.K., uyuşturucu temin etmek ve ticaretini yapmak, kamu görevlisini öldürmeye teşebbüs etmek suçlarından dolayı tutuklandı. Mahkemece tutuklanan zalılar, Nevşehir E Tipi kapalı Ceza ve Tutukevi'ne gönderildi.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE