Polis, Bekçi ve Jandarma Alımlarında Yeni Düzenleme

Polis,Bekçi ve Jandarma alımlarında yeni düzenlemeler geleceğinin sinyalleri verildi.Alım şartları ve diğer detaylar hakkında Bakan SOYLU nun açıklamaları haberimizdedir

Polis, Bekçi ve Jandarma Alımlarında Yeni Düzenleme

Son zamanlarda gündemde yer alan bir konu olarak polis bekçi ve jandarma alımı ile ilgili olarak şartların değişmesi birçok aday tarafından talep görmekteydi. Bu doğrultuda sesini sosyal medyada duyurmaya çalışan adayları sevindirecek haber İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan geldi. Soylu geçtiğimiz gün katıldığı NTV canlı yayında yaptığı açıklamada değişimin sinyallerini verdi. Eğer beklenen şartlarda değişikliğe gidilerse bu yeni düzenleme yeni yapılacak olan alımlarda etkili olabilir. Birçok adayın merakla bekledi haberin detayları ise şu şekilde.

KPSS Puanı Değiştirilebilir

Polislik başta olmak üzere diğer tüm askeri personel alımlarında adayların değişmesini en çok istediği şartlardan biri de KPSS şartı olarak yer almaktaydı. Bu kapsamda Soylu yaptığı açıklamada adaylardan KPSS şartının 55, 60 ya da 65 gibi daha düşük bir baremde belirlenmesi şeklinde talepler aldıklarını ifade etti. Polis, bekçi ve diğer güvenlik personeli ve askeri alımlarda da bu şartın düşürülmesi için çalışmaları sürdürdüklerini açıkladı. Bu şartın büyük bir olasılık ile düşürüleceğini vurgulayan bakan Soylu, birçok adayı mutlu edecek haberi vermiş oldu.

Diğer Alım Şartları İncelenecek

Adaylardan sadece KPSS şartının değil aynı zamanda boy, renk körlüğü ve diğer bazı kriterler için de değişim talepleri olduğunu öne süren bakan özellikle çalışmalarında Avrupa Devletleri tarafından yapılan alımlarında uygulanan kriterlerin de inceleneceğini öne sürdü. Bunun yanı sıra eğitimlerin de 4 aydan 8 aya çıkarılacağını ifade eden bakan, yeni alım şartları ile ilgili olarak önümüzdeki günlerde açıklama yapılacağını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2019, 19:48

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sadri
Sadri - 1 yıl Önce

Kpss puanı 60 olsun polislik te alım en az lise mezunundan

Sadri
Sadri - 1 yıl Önce

Kpss puanı 60 olsun. Polis alımları en az lise mezunu olsun. Şartlar esnetilsin

Mehmet can
Mehmet can - 1 yıl Önce

Yas sarti 30 olsa 29 yasindasin 30 dan gun alan giremiyor bari 30 yas bitmemis olsa hepimiz bu durumdan faydalansak