PKK Tüneli Ortaya Çıktı! Fare Gibi Buradan Kaçmışlar

40 metrelik PKK tüneli ortaya çıktı. PKK'lı teröristlerin kazdığı sığınak ve kaçmak için kullandıkları tüneller ortaya çıkarıldı. Teröristler tam 40 metrelik bir tünel kazdılar.

PKK Tüneli Ortaya Çıktı! Fare Gibi Buradan Kaçmışlar

40 metrelik PKK yüneli ortaya çıktı. PKK'lı teröristlerin kazdığı sığınak ve kaçmak için kullandıkalrı tüneller ortaya çıkarıldı. Teröristler tam 40 metrelik bir tünel kazdılar.


Kırsaldaki saldırılarını şehir merkezlerine taşıyan terör örgütü PKK mensuplarının, Şırnak'ın Silopi ilçesine sızmak ve sıkıştıkları anda kaçmak için 40 metre uzunluğunda tünel kazdıkları belirlendi.İlçede uygulanan sokağa çıkma yasağının ardından hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması, yollara tuzaklanan el yapımı patlayıcıların etkisiz hale getirilmesi ve bölgenin teröristlerden temizlenmesi amacıyla TSK ve emniyet mensuplarının katılımıyla başlatılan "Şehit Polis Muhammet Onur Operasyonu" devam ediyor.Yürütülen kapsamlı operasyonlarla teröristlerden temizlenen bölgelerde güvenlik güçlerince ev ev arama yapılarak, tuzaklanan patlayıcılar imha ediliyor.

 

TERÖR SALDIRILARI İÇİN TÜNEL KAZMIŞLAR

Arama tarama faaliyeti yürüten güvenlik güçlerince Şehit Harun Boy ve Karşıyaka mahalleleri arasındaki noktada teröristlerce kazılan, 40 metreyi aşan uzunlukta tünel bulundu.

Kırsaldan gelen teröristlerin ilçe merkezine sızmak ve saldırılarını gerçekleştirdikten sonra kaçmak için kullandıkları değerlendirilen tünelin bir ucunun Cudi Dağı eteklerine, bir ucunun da bazı evlerin bodrum katına çıktığı belirlendi.

Kazıldıktan sonra üzeri tahta, branda, toprak ve çuvallarla kapatılarak gizlenmeye çalışılan tünel, güvenlik güçlerince yürütülen titiz çalışmalar sonucu ortaya çıkarıldı. İş makinesi ile kazıldığı tahmin edilen, etrafında mevzi ve sığınaklar olduğu belirlenen tüneldeki kabloların aydınlatma amaçlı kullanıldığı düşünülüyor.

Tünelin incelemenin ardından güvenlik güçlerince imha edildiği belirtildi.

 

ATIK SU KANALINI DA KULLANMIŞLAR

Teröristlerin operasyonlarda sıkıştıklarını anladıklarında ilçe merkezinden geçen 1,5 metre yüksekliğindeki atık su kanalını da kaçmak için kullandıkları değerlendiriliyor.

Güvenlik güçleri, su kanalına yakın birçok evin duvarlarının delindiğini, bu sayede kanal ile evlerin bağlantısının sağlandığını tespit etti. 
Su kanalının hemen yanında hendek ve barikatların bulunması da dikkati çekti.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE