PA 'dan PMYO, POMEM ve 2019/1 Bekçi Alımı Duyurusu Yapıldı!

Polis Akademisi Başkanlığı iki farklı duyuru ile PMYO, POMEM ve Bekçi alımı hakkında yeni duyurular yaptı. Eğitim Sonu Sınavı ve Sözlü Sınav yerleri açıklandı.

PA 'dan PMYO, POMEM ve 2019/1 Bekçi Alımı Duyurusu Yapıldı!

26 Eylül 2019 tarihi itibari ile Polis Akademisi başkanlığı tarafından yapılmış olan duyuruya göre eğitim sonu sınavı hakkında ve sözlü sınava katılacak adayları sınav yerleri hakkında duyurular yapıldı. İlgili duyurular PMYO, POMEM ve 2019 yılı 1. Dönem Bekçi alımları hakkında geldi. İşin Olsa ekibi olarak sizlere ilgili duyuruları aktarıyoruz.

PMYO VE POMEM EĞİTİM SINAVI SONU DUYURUSU:

Polis Akademisi Başkanlığı PMYO ( Polis Meslek Yüksekokulları ) ve POMEM ( Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlükleri ) 'den mezun olup disiplin, sağlık, ders ve sınav işlemleri, mahkeme kararıyla dönen vb. işlemleri tamamlanmış olan adayların sınavı Ekim ayında yapılacak. İlgili sıanavlar, 03 Haziran 2015 tarihli ve 29375 Sayılı Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Emniyet Genel Müdürlüğü Kadrolarına Polis Memuru ve Komiser Yardımcısı Rütbelerine Aday Memur Olarak Atanacaklara Uygulanacak Sınav Yönetmeliği” hükümleri gereği Polis Akademisi Başkanlığı Gölbaşı Kampüsünde  11 Ekim 2019 tarihinde PMYO için 09.00 da ve POMEM için saat 9.30 da yapılacaktır.

2019/1 BEKÇİ SÖZLÜ SINAV YERLERİ DUYURUSU:

Geçtiğimiz dönemlerde başvuruları alınmış olan adaylar için 2019 yılı 1. Dönem kapsamında Çarşı ve Mahalle Bekçiliği için sözlü sınava katılacaklar için bir duyuru yapılarak sınav yapılacak merkezler için tarihleri açıklandı. 2019/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavı kapsamında adaylar sözlü sınavına katılacakları sınav merkezlerini T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğreneceklerdir.  İlan edilen tarihte ve sınav merkezinde adaylar sözlü sınavına katılacaklardır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan duyuru tebliğ niteliğindedir. 

Sınav Belgelerini Sorgulama:

Adaylar Sınav Merkezlerine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya bulundurmamaları gerekmektedir. 

SINAV GİRİŞ BELGELERİ İÇİN TIKLAYINIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bünyamin Babayiğit
Bünyamin Babayiğit - 2 yıl Önce

Ben gönüllü bekçilik yapmak istiyorum vatanım ilk okul mezunuyum yetkililerin gereğini yapmasını arz ederim teşekkürler