Önce Köpeğini sonra babasını öldürdü

Bursa'da yaşanan olay duyanların aklını aldı. 48 yaşında Bursa'da yaşayan şizofreni hastası olduğu öğrenilen Mustafa Umutlu isimli vatandaş ilk önce bahçede bulunan köpeğini, Daha sonra tartıştığı babasını baltayla öldürdü.

Önce Köpeğini sonra babasını öldürdü

Bursa'da yaşanan olay duyanların aklını aldı. 48 yaşında  Bursa'da yaşayan şizofreni hastası olduğu öğrenilen  Mustafa Umutlu isimli vatandaş ilk önce bahçede bulunan köpeğini, Daha sonra tartıştığı babasını baltayla öldürdü.

 

Olay, saat 11.00 sıralarında Mustafakemalpaşa’nın Tatkavaklı Mahallesi’nde meydana geldi. Babasıyla birlikte yaşayan ve şizofreni hastası olduğu bildirilen bekar Mustafa Umutlu, evlerinin bahçesinde uzun süre havlamasından rahatsız olduğu köpeğini baltayla vurarak öldürdü. 3 çocuk babası Lütfü Umutlu, köpeği öldürdüğünü gördüğü oğlu ile tartıştı. Babasını zorla eve sokan Mustafa Umutlu onu da baltayla vurarak öldürdü.

Komşularının gelen sesler üzerine haber verdiği polis ekipleri olay yerine gelerek Mustafa Umutlu’yu gözaltına almak istedi. Polislere taş atan Mustafa Umutlu, bahçe duvarından atlayarak kaçmak istedi. Polisler, önce havaya ateş ederek şaşırttıkları Umutlu’yu biber gazı sıkıp, etkisiz hale getirdikten sonra gözaltına aldılar. Zanlı Mustafa Umutlu'nun annesi Meliha Umutlu'nun ise olay sırasında kızını ziyarete gittiği için evde bulunmadığı öğrenildi.

YORUM EKLE