MSB Kara Kuvvetleri Sözleşmeli Er Alımı Kayıt ve Eğitim Duyurusu

Milli Savunma Bakanlığı az önce sözleşmeli er temini duyurusu yaptı. Kara Kuvvetleri kesin kayıt tarihleri açıklandı.

MSB Kara Kuvvetleri Sözleşmeli Er Alımı Kayıt ve Eğitim Duyurusu

Milli Savunma Bakanlığı az önce duyuru yayımladı. 21 Eylül 2021 tarihi ile yayımlanmış olan Sözleşmeli Er duyurusuna göre Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesine Sözleşmeli Er alımı için başvuruları almıştı. Gelen duyuru ile kesin kayır işlemlerinin ve eğitim tarihleri belli oldu.

TARİHLERİ BELLİ OLDU!

Piyade sınıfı ZPA branşı sözleşmeli er adayları için 01 - 07 Kasım 2021 tarihleri arası diğer tüm sözleşmeli er adayları için 27 Eylül - 03 Ekim 2021 tarihleri arası eğitime katılış haftasıdır. Kovid-19 tedbirleri kapsamında kayıt kabul işlemlerinde yoğunluk yaşanmaması maksadıyla, T.C. kimlik numaranız ile giriş yaptığınız ekranda Eğitim Tugay Komutanlıkları/Sınıf Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlıklarına katılmanız istenen tarihte katılmanız gerekmektedir. Katılış ve kayıt kabul işlemleri 08.30-16.30 saatleri arasında yapılacaktır.

Silah altında olan adaylar ise;

Hâlihazırda silahaltında bulunan adaylar birliklerinden geçici terhis işlemine tabi tutularak hizmet durum belgesi ile birlikte, eğitim göreceği Eğitim Tugay Komutanlıkları/Sınıf Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlıklarına sevk edilecektir.

EĞİTİME KATILIŞTA İSTENEN BELGELER:

a) Nüfus cüzdanı aslı ve 4 adet tıpkıçekimi,

b) 6 adet vesikalık fotoğraf,

c) İkametgâh ilmühaberi (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),

ç) Adli Sicil Raporu (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),

d) Terhis Belgesi (askerliğini tamamlamış olanlar, e-devlet sisteminden alınmış olabilir) veya hizmet durum belgesi (askerliği devam ederken geçici terhis edilenler),

e) Mezuniyet Belgesi (en son mezun olunan okul),

f) Bir önceki işyerinden (varsa) SGK ayrılışlarının yaptırılmış olması.

EĞİTİM BİLGİLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2021, 15:07
YORUM EKLE