Jandarma Kıyafet Yönetmeliğinde Değişiklik 2022

Jandarma Kıyafet yönetmeliği değişti . 25 Mayıs 2022 tarihi ile gelen yeni bir duyuru ile Jandarma Kıyafet yönetmeliğinde değişiklik yapıldı.

Jandarma Kıyafet Yönetmeliğinde Değişiklik 2022

Jandarma Genel Komutanlığı personellerini ilgilendiren yönetmelik az önce resmi gazetenin 25 Mayıs 2022 tarihinmde yayımlandı. 31846 Sayılı yönetmelik karaına göre Jandarma Genel Komutanlığı kıyafet yönetmeliğinde değişiklik yapıldı. Söz konusu yönetmeliğe göre yaka işaretlerinde değişiklik yapıldı.

JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI KIYAFET YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1- 31/3/2020 tarihli ve 31085 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Jandarma Genel Komutanlığı Kıyafet Yönetmeliğinin Ek-1’inin 4. 1 Numaralı Üniforma, Tören ve Günlük Çalışma Kıyafet Aksesuarları Şekil ve Ölçüleri başlıklı bölümünün SUBAY, ASTSUBAY, UZMAN JANDARMA VE UZMAN ERBAŞ BRANŞ YAKA İŞARETLERİ’ne UÇAK VE HLK.TEK. yaka işaretinden sonra gelmek üzere aşağıdaki yaka işareti eklenmiş ve 8. Eğitim ve Komando Kıyafet Aksesuarları Şekil ve Ölçüleri başlıklı bölümünün SUBAY, ASTSUBAY, UZMAN JANDARMA VE UZMAN ERBAŞ YAKA İŞARETLERİ VE ÖLÇÜLERİ’ne UÇAK VE HLK.TEK. yaka işaretinden sonra gelmek üzere aşağıdaki yaka işareti eklenmiştir.

MADDE 2- Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3- Bu Yönetmelik hükümlerini İçişleri Bakanı yürütür.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kişisel düşünce
Kişisel düşünce - 2 yıl Önce

Eğer o işaret konuluyorsa adaletsizlik dahada artacak

kilimcininkoroglu
kilimcininkoroglu - 2 yıl Önce

Torpillilerinkinde T
Kayırılanlarınkinde K yazsın