Jandarma, 2015 Yılı Uzman Erbaş Alımı

Jandarma Genel Komutanlığı 2015 yılı için en az lise veya dengi okul mezunu Uzman Erbaş alımı gerçekleştirecek. Başvuruda bulunmak için ve ayrıntılı bilgi almak için haberimizin devamını inceleyiniz.

Jandarma, 2015 Yılı Uzman Erbaş Alımı
Jandarma, 2015 Yılı Uzman Erbaş Alımı
Jandarma Genel Komutanlığı 2015 yılı için en az lise veya dengi okul mezunu Uzman Erbaş alımı gerçekleştirecek. Başvuruda bulunmak için ve ayrıntılı bilgi almak için haberimizin devamını inceleyiniz.
Jandarma Genel Komutanlığı 03 Temmuz 2015 tarihli yapmış olduğu duyuruya göre bünyesinin ihtiyacını karşılamak adına Uzman erbaş alımı gerçekleştirecektir. Jandarma Genel Koutanlığı, lise ve dengi okul mezunu olan veya yurt dışındaki dengi okul mezununu olup, askerlik hizmetini erbaş veya er olarak tamamlamış veya halen silah altında olup 15 Haziran 2016 tarihine kadar terhis olabilecek erbaş ve erlerden Jandarma Komando ve Jandarma Emniyet Asayiş branşlarında yapılacaktır
BAŞVURU İÇİN GENEL ŞARTLAR:
- T.C. Vatandaşı olmak,
- Erkek adaylar,
- En az lise mezunu olan veya dengi okul mezunu olan, 
- Yurt dışında dengi okulu mezun olan adaylar,
- Heniz 25 yaşını tamamlamış olan adaylar,
- 03 Ağustos 2012 ve sonrası terhis olan adaylar,
- Tüm sınavları geçen adaylar için “Komando Uzman Erbaş Olur” veya “Uzman Erbaş Olur” kayıtlı sağlık raporu almış olmak,
- En az 166 cm. olan adaylar ve kilo ve boy oranına uygun olan adaylar,
- Güvenlik soruşturmasında olumlu olmak,
- 1632 sayılı Askeri Ceza Kanununun 148’inci maddesinde belirtilen suçlardan hükümlü bulunmamak,
- TSK’da daha önce subay, astsubay, uzman jandarma, uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş, askeri öğrencilikle ilişiği kesilmemiş olmak,
-Vücut yapısı düzgün ve her anlamda sağlam ve fiziki görünüşü olan adaylar,
NOT: Kilo ve Boy ölçümünde, çıplak ayakla ve spor şort ile ölçülmediri. Başvuru, sınavlar, kayıt kabul işlemleri esnasında, adaydan istenen bilgi, belge ve diğer yükümlülüklerin tam ve doğru olarak yerine getirilmesi gerekmektedir.
BAŞVURULAR:
Jandarma Gene Komutanlığı Sözleşmel Uzman Erbaş alımı başvuruları, 03 Ağustos 2015'te başlayıp 08 Eylül 2015 tarihinde sona erecektir. Başvurular www.jandarma.tsk.tr internet adresinden yapılacaktır.
İlanın tam metnine ulaşarak daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz ve ilanın tam metinde daha çok şart aranmaktadır. Tam metni dikkatlie inceledikten sonra eğer uygun iseniz başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.
İlanın Tam Metni İçin Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2016, 21:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
yasin yilmaz
yasin yilmaz - 6 yıl Önce

Ben yirmi altı yaşıma grdim başvuru yaşı tam olarak 25 mi

Suleyman
Suleyman - 6 yıl Önce

Ben. 45yaşındaım. Bende. Asger. Olmak. İsdiyorum. Ama. İlk. Okul. Mesunuyum.

mecit
mecit - 6 yıl Önce

ben 28 yaşındayım 2009 da terhis oldum maaşta istemez sigaramı yemeyi mi verin yeter vatan için herşeyimiz feda