İstanbul'a 6 yeni otogar müjdesi!

Doğal ürünlerin satıldığı Şile Yeryüzü Pazarı’nın açılışını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, yaptı.

İstanbul'a 6 yeni otogar müjdesi!

Doğal ürünlerin satıldığı Şile Yeryüzü Pazarı’nın açılışını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, yaptı.

 

Açılışta basın mensuplarının sorularını cevaplayan Topbaş, mevcut Bayrampaşa’daki otogarın üstünü tamamen yeşil park haline getirip, alt katlarını otopark yapmayı düşündüklerini belirterek bunun yerine İstanbul’da 6 ayrı noktada otogar yapacaklarını söyledi. Otogarlarla ilgili sıkıntıların ve şikayetlerin son dönemde gündeme geldiği, bu konuda herhangi bir düzenlemenin olup olmadığı hakkında soruyu ise Topbaş, “Biz daha lokal ve küçük, 6 bölgede, 6 noktada parçalamak üzere bir çalışma yapıyoruz. Böylece de İstanbul’daki kentler arası ulaşımda bir noktayı yoğunlaştırmadan tespitler yaptık. Bayrampaşa’daki otogarın da üstünü tamamen  yeşil bir park ve altını otopark haline getirmeyi düşünüyoruz.

 

Orada bir otogar fonksiyonu olmayacak. Noktaları şu an söyleyemiyorum. İstanbul’da 6 nokta belirledik ama bölgeleri söylemek istemiyorum. Bu otogarların 2016-2017 gibi tamamlanmasını hedefliyoruz. İnşallah 2017’de bu otogarları devreye girecek hale getirmeyi hedefliyoruz”  diye konuştu.

Milliyet

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE