Gaziantep Saldırısında Şehit Sayısı 2 Oldu

1 Mayıs günü Gaziantep Emniyet Müdürlüğü önünde yaşanan hain bombalı saldırı sonucunda 2 polis şehit olurken 23 kişide yaralandı.  İşte dün sabah gerçekleşen hain saldırı hakkında bilgiler.

Gaziantep Saldırısında Şehit Sayısı 2 Oldu
1 Mayıs günü Gaziantep Emniyet Müdürlüğü önünde yaşanan hain bombalı saldırı sonucunda 2 polis şehit olurken 23 kişide yaralandı.  İşte dün sabah gerçekleşen hain saldırı hakkında bilgiler.


Dün sabah saatlerinde Gaziantep Emniyet Müdürlüğü önünde bombalı araç saldırısı gerçekleştirildi. Saldırıda, Şehitkamil ilçesi İncilipınar Mahallesi'nde Büyükşehir Belediyesi, Vergi Dairesi Başkanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü hizmet binalarının bulunduğu cadde üzerinde bulunan polis noktası hedef alındı. Biri canlı bomba, diğer ikisi silahlı 3 teröristin gerçekleştirdiği saldırıda, polis memuru Serdal Şakir ile Hatay nüfusuna kayıtlı, bir çocuk babası Yusuf Erin şehit oldu. 18'i polis, 23 kişi de yaralandı. Tedavileri süren 3 polis memurunun da durumunun ağır olduğu belirtildi. 2 teröristin ise yaşanan çatışma sonrası kaçmayı başardığı öğrenildi.

KAHRAMAN POLİSLER
Çifte saldırıda faciayı ise şehit düşen polislerin önlediği ileri sürüldü. Emniyet Müdürlüğü önündeki kulübede görevli olan polis memurları Serdal Şakir ve Yusuf Erin'in, ateş açarak teröristleri durdurmaya çalıştığı bomba yüklü aracın da Emniyet Müdürlüğü giriş kapısının bulunduğu bölgede, daha erken infilak ettirildiği belirtildi. Saldırı istihbaratının günler öncesinden alındığı ve polisin güvenlik önlemlerini üst seviyeye çıkardığı öğrenildi. Servis araçlarının geçiş güzergâhları ve saatleri günlük olarak değiştirilirken, polisler de evlerinden görev yerlerine sevk edildi. 1 Mayıs sabahı ise cadde boyu bariyerlerle güvenlik üst düzeye çıkarıldı. Ancak alınan tüm önlemlere rağmen, bomba yüklü aracın Muammer Aksoy Bulvarı üzerinden bariyerleri geçtiği, Emniyet Müdürlüğü giriş kapısının bulunduğu bölgede patlatıldığı öğrenildi. Bu arada saldırganın kimliği de tespit edildi. Bu kişinin terör örgütü DAEŞ üyesi İsmail Güneş olduğu öne sürüldü. Güneş'in babasının da aralarında bulunduğu 10 kişi gözaltına alındı. Gaziantep Başsavcılığı ise olayla ilgili yayın yasağının getirildiğini duyurdu.

ERDOĞAN BİLGİ ALDI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, saldırı sonrası İçişleri Bakanı Efkan Ala ile Vali Ali Yerlikaya'yla telefonla görüştü. Erdoğan, şehitlere Allah'tan rahmet, yaralılara da acil şifa dileğinde bulundu.

SALDIRI TNT İLE YAPILDI
Yapılan ilk incelemede saldırıda 300 kg TNT yüklü minibüs kullanıldığı öğrenildi. 1 Mayıs tarihi de özellikle seçildi. Zira saldırganlar, sabah saatlerinde 1 Mayıs nedeniyle görev alacak personelin Emniyet Müdürlüğü önünde toplanarak dağılacağını planladı. Ancak önceden alınan istihbaratla büyük bir facia önlenmiş oldu. Güvenlik kaynakları, patlayıcının ayrıca daha fazla can alması için demir parçacıkları, şiddetini de artırmak için gübre ile güçlendirildiğini belirtti.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE