Elveda Battal'yı öldüren katil teslim oldu

Konya'da 3 çocuklu Elveda Battal cinayetine dair yeni bilgiler geldi. Alınan bilgilere göre Elveda Battal'yı öldüren katil zanlısı teslim oldu.

Elveda Battal'yı öldüren katil teslim oldu
Konya'da 3 çocuklu Elveda Battal cinayetine dair yeni bilgiler geldi. Alınan bilgilere göre Elveda Battal'yı öldüren katil zanlısı teslim oldu.Olay, geçen salı gecesi Sahibiata Mahallesi’nde bulunan bir apartmanın birinci katında meydana geldi. Apartman sakinleri, Elveda Battal’ın evinden kavga sesleri duydu. Bir süre devam eden kavga sesleri daha sonra kesildi. 3 çocuğu ile birlikte yaşayan Elveda Battal’ın çocuklarının ve kendisinin çarşamba günü gün boyu evden çıkmamasından şüphelenen komşuları, durumu polise bildirdi. Akşam saatlerinde eve gelen polisler, kapıyı kimsenin açmaması üzerine çilingir yardımıyla eve girdi. Evde araştırma yapan ekipler Elveda Battal’ı banyoda 4 yerinden bıçaklanarak öldürülmüş olarak buldu.


ÇOCUKLARLA ORTADAN KAYBOLDU

Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Elveda Battal’ın, yaşları 7 ile 13 arasında değişen 3 çocuğunun ve nikahsız birlikte yaşadığı Hikmet İ.'yi evde olmaması üzerine Battal’ı, Hikmet İ.'nin öldürmüş olabileceği üzerine durup çalışma başlattı. Araştırmasını derinleştiren polis, Hikmet İ.'nin Aydın’ın Çine İlçesi’nde yaşayan ailesinin yanına gittiği bilgisine ulaştı. Bu sırada Hikmet İ., dün sabah saatlerinde çocuklarını ailesine bıraktıktan, jandarmaya teslim oldu.

MUTFAKTA ÖLDÜRÜP BANYOYA TAŞIMIŞ 

Cinayet Büro Amirliği ekipleri tarafından Aydın’dan Konya’ya getirilen Hikmet İ.'nin ifadesinde, "Elveda yaklaşık 2 ay önce sevgilisi Abdullah İ. ve iki arkadaşına beni kaçırttırıp dövdürdü. Kolumda kırıklar oluştu. Olay günü Elveda ’Çocuklara para ver dışarıya çıksınlar’ dedi. Ben de çocuklara para verip dışarıya gönderdim. Elveda ile konuşmamız kısa sürede kavgaya dönüştü. Elveda bir süre sonra mutfağa gidip bana saldırmak için bıçak aldı. Ben de ’Ya Allah Bismillah’ deyip mutfağa giderek elinden bıçağı alıp öldürdüm. Daha sonra da kucağımda banyoya kadar taşıdım" dediği öğrenildi.

ÇOCUKLARIN GÖRMEMESİ İÇİN BANYOYA KİLİTLEMİŞ 

Hikmet İ.'nin Elvada Battal’ı öldürdükten sonra çocukların görmemesi için cesedi banyoya taşıyıp, kapıyı kilitlediği, bıçağı da yıkayıp, mutfakta yerine koyduğu öğrenildi. Hikmet İ.'nin çocuklar eve döndükten sonrada çocuklarla birlikte Aydın’a ailesinin yanına gittiği belirtildi. Çocukların ise halen annelerinin öldüğünden haberdar olmadığı öğrenildi. Hikmet İ., yapılan sorgulamasının ardından bugün adliyeye sevk edildi.

ÖLDÜRÜLEN KADININ DRAMI 

Öldürülen Elveda Battal’ın, yaklaşık 15 yıl önce Aydın’da Hikmet İ. ile tanışıp birlikte yaşama kararı aldığı öğrenildi. Hikmet İ.'nin Aydın’da resmi nikahlı evli olması ve 8 çocuk babası olması nedeniyle çift, Elvada Battal’ın ailesinin de bulunduğu Konya’ya yerleşti. Çiftin bu birlikteliklerinden 3 çocukları oldu. İddiaya göre Hikmet İ.'den sürekli şiddet gören Elveda Battal, yaklaşık 6 ay önce çocuklarını da alıp, ailesinin yanına yerleşti. Hikmet İ. de Elveda Battal ve çocuklarını geri almak için gittiğinde tartıştığı Battal’ın, kardeşi Burak Battal’ı bıçakladı. Hikmet İ. olayın ardından tutuklandı.

Bu sırada ailesiyle de aralarında anlaşmazlık çıkan Elvada Battal, o sırada tanıştığı Abdullah İ. ile birlikte yaşamaya başladı. Yaklaşık 2 ay önce tutuksuz yargılanmak üzeri tahliye olan Hikmet İ., Abdullah İ.’nin yanına gidip, 3 çocuğunun annesi Elveda Battal’dan ayrılmasını söyledi. İddiaya göre, Abdullah İ. de arkadaşlarıyla birlikte Hikmet İ.'yi bir depoya götürüp döverek kolunu kırdı. Abdullah İ., kavganın ardından tutuklandı.

Elveda Battal da çocuklarıyla birlikte tekrar Hikmet İ. ile birlikte yaşamaya başladı. İddiaya göre Hikmet İ.'nin şiddetini sürdürmesi üzerine Elveda Battal, geçen 8 Şubat günü, Cumhuriyet Savcılığı’na şikayette bulundu. Hikmet İ. hakkında 1 ay evden uzaklaştırma kararı verildi. Evden uzaklaştırma cezası alan Hikmet İ., tekrar eve döndü ve iddiaya göre Elveda Battal’a yönelik şiddetini sürdürmeye devam etti, son olarak da bıçaklayarak öldürdü. (Tolga YANIK/ KONYA - DHA)

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE