ELAZIĞ'da Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edildi

DİYARBAKIR’ın Lice ile Hani ilçelerindeki bazı mahallelerde Alınan sokağa çıkma yasaklarından sonra aynı gün Elazığ'ın Arıcak İlçesi’nde de yapılan terör operasyonları kapsamından sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir.

ELAZIĞ'da Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edildi

DİYARBAKIR’ın Lice ile Hani ilçelerindeki bazı mahallelerde Alınan sokağa çıkma yasaklarından sonra aynı gün Elazığ'ın Arıcak İlçesi’nde de  yapılan terör operasyonları kapsamından sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir.

 

Diyarbakır Valiliği, Dicle İlçesi’nin dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten bölücü teröristlere yönelik Dicle Kuzeyi, Kurşunlu, Kırkpınar, Kayaş mahalleleri ile Görüsedağı Tepe arasında kalan bölgede operasyon düzenleneceğini açıkladı. Valilik açıklamasında şöyle denildi: "Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğini sağlamak maksadıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince, belirtilen bölgelerde Dicle İlçesine bağlı olan; Çayüstü Mahallesi, Boğazköy Mahallesi, Kurşunlu Mahallesi, Hopan Bağı, Habura Mahallesi, Baltacı Mahallesi, Uluçeşine Mahallesi, Yukarıacar Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Bahçecik Mahallesi, Gelincik Mahallesi, Harluk Komu, Körmik Mahallesi, Saklı Mahallesi, Layayran Mahallesi, Küpetaşı Mahallesi, Vang Komları, Kayaş Mahallesi, Kırkpınar Mahallesi, Taşağil Mahallesi, Yokuşlu Mahallesi ve Boruluk Komu] sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla 5 Kasım 2015 Perşembe günü saat 05.00’ten geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar bu bölgelere giriş çıkışlar ile sokağa çıkma yasaklanmıştır. Söz konusu yasağa vatandaşlarımızın uyması kendi can ve mal güvenlikleri yönünden önem arz etmekte olup, yasağın bitim süresi ayrıca duyurulacaktır."

LİCE VE HANİ’DE YASAK KALKTI

Diyarbakır Valiliği dün saat 17.00’den itibaren sokağa çıkma yasağı ilan edilen Lice ve Hani ilçelerinin mahallelerinde yasak bugün saat 05.00’den itibaren kaldırıldığını açıkladı. PKK’ya operasyon düzenlendiği belirtilen açıklamada şöyle denildi: "Lice İlçesi’nde dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten BTÖ mensuplarına yönelik Hani İlçesi Yukarı Turalı Mahallesi, Şabek Komu, Damlatepe Mahallesi ile Lice ilçesi Akçapınar Mahallesi., Şenlik Mahallesi., Tuzlaköy Mahahallesi. ve Birlik Mahallesi arasında kalan bölgedeoperasyon icra edilmiştir. Operasyon icra edilen bölgelerde, halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması ve sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince, 4 Kasım 2015 günü saat 17.00’den itibaren duyurulan yasaklama kararı, 5 Kasım 2015 Perşembe saat 05.00’den itibaren kaldırılmıştır. Vatandaşlarımıza kendi can ve mal güvenliklerinin sağlanması amacıyla uygulanan yasağa riayet etme konusunda gösterdikleri hassasiyet için teşekkür ederiz.Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

ELAZIĞ VALİLİĞİ DE YASAKLAMIŞTI

Elazığ Valiliği, Diyarbakır’ıni Dicle İlçesi’nde dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik Diyarbakır’ın Dicle İlçesi’nin kuzeyi, Kurşunlu, Kırkpınar, Kayaş mahalleleri ile Görüsedağı Tepe arasında kalan bölgede operasyon düzenleneceğini açıklarken bugün saat 05.45’ten geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı uygulanacağını bildirmişti.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE