EGM, 24. POMEM Duyursunu Yayınladı!.. 2500 Kadın Polis Alımı Yapılacak.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan 24. Dönem POMEM duyurusuna göre Polis Akademisi Başkanlığı bünyesine 2500 kadın alınacağı açıklandı. Yapılan açıklamayı derleyerek sizler için haberimize yansıttık.

EGM, 24. POMEM Duyursunu Yayınladı!.. 2500 Kadın Polis Alımı Yapılacak.

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanllığı tarafından birçok kadın Polis adayını etkileyecek bir açıklama yayınladı. Yayınlanan açıklamaya göre Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 24. Dönem POMEM duyurusu ile birlikte Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesine 2500 kadın polis alımı yapılacağı açıklandı. Geçtiğimiz günler de İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU tarafından müjdelenen bu alım için çalışmaların başlandığının sinyalleri verilmişti, yapılan çalışmaların ardından Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden geçilen açıklama ile birlikte alımların yakın zamanda başlanacağı bildirildi.

Polis Akademesi Resmi Duyurusu

"İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Makamının talimatlarıyla, Polis Merkezi Amirliklerine müracaat için gelen vatandaşlarımızla en üst düzeyde iletişim kurulması ile taleplerin etkin ve hızlı bir şekilde alınması amacıyla vatandaşların güler yüzle, güven verici ve beklentilere odaklanan bir şekilde karşılanarak hem Polis Merkezi Amirliklerindeki, hem de Polis Merkezleri Amirlikleri dışındaki iş ve işlemlerle ilgili bilgilendirme ve yönlendirmenin yapılabilmesi için 81 il 700 Polis Merkezi Amirliğinde “Polis Merkezi Amirliği Etik Davranış İlkeleri” doğrultusunda “Güven Masası”  uygulaması hayata geçirilmiştir. 

Bu kapsamda, başta Polis Merkezi Amirliklerimizde olmak üzere, benzer kapsamdaki diğer birimlerimizin iş ve işlemlerine katkı sağlamak amacıyla lisans mezunu 2.500 kadın Polis Memuru adayı alınacaktır. Ön başvuru tarihleri ve sınava ilişkin esaslar Polis Akademisi Başkanlığı internet sitesinden ilan edilecektir."

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2019, 23:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Semra Özhan
Semra Özhan - 3 yıl Önce

Başvuruda bulunmak istiyorum