Cizre'de bir keskin nişancı daha indirildi

TSK'dan flaş Cizre açıklaması geldi. Güvenlik güçleri tarafından Cizre'de devam eden operasyonlarda patlayıcı madde ile beraber sniper silahı yakalandı.

Cizre'de bir keskin nişancı daha indirildi

TSK'dan flaş Cizre açıklaması geldi. Güvenlik güçleri tarafından Cizre'de devam eden operasyonlarda patlayıcı madde ile beraber sniper silahı yakalandı.

Dün Cizre'de düzenlenen operasyonda bir PKK'lı etkisiz hale getirildi, yine bir Kanas yakalandı.

Genelkurmay Başkanlığı'nın açıklaması şöyle:
 
Bir bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş, iki bölücü terör örgütü mensubu terörist yakalanmış (Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 575’tir.)
 
-Dokuz Kaleşnikof piyade tüfeği, bir Kanas Keskin nişancı tüfeği, iki av tüfeği, 14 Kaleşnikof piyade tüfeği şarjörü, dokuz adet M-16 piyade tüfeği şarjörü, bir Kanas Keskin nişancı tüfeği şarjörü, bir roketatar mühimmatı, dört Kanas Keskin nişancı tüfeği fişeği, 461 Kaleşnikof piyade tüfeği fişeği, 228 adet M-16 piyade tüfeği fişeği, 83 av tüfeği fişeği, altı el bombası, bir namlu uzatma aparatı, iki el yapımı patlayıcı, üç dizüstü bilgisayar, bir el telsizi, üç hücum yeleği, üç flash bellek, iki dürbün ve muhtelif örgütsel doküman ele geçirilmiş,
-Beş adet el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.

 
Diyarbakır / Sur’da devam eden operasyonda; iki bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş(Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 177’dir.), 11 adet el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.
 
Şanlıurfa / Ceylanpınar’da Suriye'den Türkiye'ye yasadışı yollardan geçmeye çalışan bir bölücü terör örgütü mensubu terörist yakalanmıştır
 
Şırnak / Silopi’de bir bölücü terör örgütü mensubu terörist yakalanarak, gözaltına alınmıştır

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE