Çapraz Ateşe Alıp Şehit Ettiler!

Terör örgütü tarafıdan tehdit edilen 20 yaşındaki polis memuru,ziyaretlerine geldiği baba evinin kapısında öldürüldü.Daha öncede PKK tarafından tehdit edilen polis memurunun çapraz ateşe alınarak şehit edildi.

Çapraz Ateşe Alıp Şehit Ettiler!

Terör örgütü tarafıdan tehdit edilen 20 yaşındaki polis memuru,ziyaretlerine geldiği baba evinin kapısında öldürüldü.Daha öncede PKK tarafından tehdit edilen polis memurunun çapraz ateşe alınarak şehit edildi.

 

Mardin Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde görevli ve 1 yıllık görevli polis memuru olan Yakup Mete, hafta sonu iznini geçirmek üzere ailesinin yaşadığı Nusaybin İlçesi'nin daha köy statüsünde olan Akarsu Mahallesi'nde gitti. Polis memuru Mete, saat 20.30 sıralarında, evin önünde henüz kimliği belirsiz kişi ya da kişilerin açtığı ateş sonucu ağır yaralandı. Saldırganlar olay yerinden kaçarken, silah sesi üzerine dışarıya çıkan köylüler polis memuru Mete'yi kanlar içinde yerde buldu. Köylüler tarafından Nusaybin Devlet Hastanesi'ne götürülen ve durumu ağır olduğu belirtilen Mete, ilk müdahalesinin ardından Mardin Devlet Hastanesi'ne sevk edildi.

Burada yapılan tüm müdahalelere rağmen Mete, şehit oldu. Polis memuru Yakup Mete için yarın Mardin Emniyet Müdürlüğü önünde cenaze töreni düzenlenecek.

 

DAHA ÖNCE TEHDİT EDİLMİŞ

 

Daha önce PKK'nın tehdit ettiği belirtilen polis memuru Yakup Mete'ye düzenlenen silahlı saldırıyla ilgili güvenlik güçleri geniş çaplı soruşturma başlattı. Saldırıyı PKK'nın yaptığını belirten yetkililer, saldırganların yakalanması için geniş çaplı operasyonun sürdüğünü kaydetti.

 

ÇAPRAZ ATEŞE TUTTULAR

 

Valilikten yapılan açıklamada, Akarsu Mahallesi'nde yaşayan ailesini  ziyarete giden polis memuru Mete'nin uğradığı silahlı saldırıda ağır yaralandığı,  kaldırıldığı Nusaybin Devlet Hastanesi'ndeki ilk müdahalenin ardından Mardin  Devlet Hastanesi'ne sevk edildiği hatırlatıldı. 

 "Ailesini ziyarete giden polis memuru Yakup Mete evinin önünde bölücü  terör örgütü mensuplarının açmış olduğu çapraz ateş neticesinde yaralanmış ve  kaldırıldığı hastanede şehit olmuştur" ifadelerine yer verilen açıklamada, şunlar  kaydedildi: 

 

Hain saldırıyı gerçekleştiren bölücü terör örgütü mensuplarının  yakalanması, vatandaşların huzur ve güvenliğinin sağlanması için güvenlik  güçlerimiz çalışmalarına aralıksız, kararlı bir şekilde devam edecek. Büyük  üzüntü ve acıya neden olan bu menfur saldırıda şehit olan polis memurumuza  Allah'tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve tüm millete başsağlığı ve sabır  diliyoruz." 

Milliyet

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE