Bugün Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının Talimatıyla TUSKON'a Baskın Yapıldı

Bugün Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı üzerine 18 adrese eş zamanlı baskınlar yapılarak arama yapıldı. Aramaların ilk durağı Türkiye İş adamları ve Sanayiciler Konfederasyonu'na (TUSKON) oldu işte detaylar.

Bugün Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının Talimatıyla TUSKON'a Baskın Yapıldı

Bugün Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı üzerine 18 adrese eş zamanlı baskınlar yapılarak arama yapıldı. Aramaların ilk durağı Türkiye İş adamları ve Sanayiciler Konfederasyonu'na (TUSKON) oldu işte detaylar.


AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel  Devlet Yapılanması" soruşturması kapsamında, Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar  Bürosu savcısı tarafından bazı adreslerde arama talep edildi. 
 
Ankara 3. Sulh Ceza Hakimliği'nin verdiği kararla, suç delillerinin  elde edilebileceği hususunda makul şüphe olması gözetilerek, TUSKON'a bağlı  ANFED, Başkent İş Adamları ve Sanayicileri Derneği, Hür Sanayici ve İşadamları  Derneği, Aktif Sanayici İşadamları Derneği, Ankara İşadamları ve Sanayicileri  Derneği ve Sivil Toplum Akademisi'ne ait 18 adreste arama yapıldı. 
 
Arama yapılan adresler arasında işadamları Ömer A, Hasan Ö, Hüseyin S,  Mutlu Ş. ve Ekrem A.'ya ait şirketlerin de bulunduğu öğrenildi. 
 
Arama kararı kapsamında Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube  Müdürlüğü ekiplerince şüphelilerin kullandığı bilgisayarlar ve bilgisayar  kayıtları incelendi. 
 
Emniyet kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Paralel Devlet  Yapılanmasıyla (PDY) irtibatlı oldukları öğrenilen TUSKON üyesi bazı  işadamlarının, PDY'ye yakın farklı işadamlarına Afrika ülkelerinde iş olanağı  sağladıkları tespit edildi. Bu şekilde PDY'ye menfaat sağlandığı belirlendi. 

2005 yılında kurulan TUSKON, 7 üye federasyon, 211 üye işadamları derneği ve Türkiye’nin her yerinden 55. 000 girişimciyi temsil eden sivil toplum kuruluşudur. TUSKON ayrıca, Brüksel, Washington DC, Moskova, Pekin ve Addis Ababa’daki temsilcilik ofisleri ve 140 ülkede bulunan partner kuruluşa sahip.

TUSKON'A BAĞLI ANFED'DEKİ ARAMA SONA ERDİ

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla  "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması"na ilişkin soruşturma  kapsamında Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonuna (TUSKON) bağlı  Anadolu İşadamları Federasyonu (ANFED) merkezinde polisin yaptığı arama  tamamlandı.

Derneğin Balgat'taki merkezinde, polisin sabah saatlerinde başlattığı  arama, akşam üstü sona erdi. Polis, arama sonucu bazı belgelere el koydu.

ANFED Genel Sekreteri Zeynel Fırat, aramanın tamamlanması sonrasında  gazetecilere yaptığı açıklamada, polisin sabah 09.00 sıralarında derneğe  geldiğini söyledi.

Savcılık evraklarının ibraz edildiğini ve arama yapıldığını belirten  Fırat, "İstedikleri bazı evrakları verdik. Gelmelerine çok gerek yoktu. Evrakları  biz kendilerine de getirebilirdik. Fakat buraya kadar geldiler, bazı evrakları  alıp gittiler" diye konuştu.

Türkiye'deki iş dünyasının daha etkin olması ve yurt dışına daha iyi  açılabilmeleri için faaliyetlere devam edeceklerini kaydeden Fırat, daha sonra  yazılı açıklama yapacaklarını bildirdi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar  Bürosunun "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması" soruşturması  kapsamında bugün TUSKON'a bağlı ANFED, Başkent İş Adamları ve Sanayicileri  Derneği, Hür Sanayici ve İşadamları Derneği, Aktif Sanayici İşadamları Derneği,  Ankara İşadamları ve Sanayicileri Derneği ve Sivil Toplum Akademisine ait 18  adreste arama yapıldı.

Arama yapılan adresler arasında işadamları Ömer A, Hasan Ö, Hüseyin S,  Mutlu Ş. ve Ekrem A'ya ait şirketlerin de bulunduğu öğrenildi.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE