Ak Parti'nin Yeni MKYK'sı belli oldu.

AK Parti'nin 50 kişilik MKYK'sı belli oldu.380 deregenin oyuyla tek aday olarak Ak Parti Genel Başkanlık seçimlerine girecek olan Ahmet Davutoğlu'nun 50 kişilik MKYK'sı belli oldu.

Ak Parti'nin Yeni MKYK'sı belli oldu.

AK Parti'nin 50 kişilik MKYK'sı belli oldu.380 deregenin oyuyla tek aday olarak Ak Parti Genel Başkanlık seçimlerine girecek olan Ahmet Davutoğlu'nun 50 kişilik MKYK'sı belli oldu.

 

AK Parti'de bin 380 delegenin imzasıyla tek aday olarak Genel Başkanlık seçimlerine giren Ahmet Davutoğlu'nun 50 kişilik MKYK listesi, Divan Başkanı tarafından tek tek okundu. 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatlığını yapan Fatih Şahin ve 3 danışmanı (Binali Yıldırım, Burhan Kuzu, Bülent Gedikli) MKYK listesinde yer buldu. Kongrede Genel Başkanlık için adı geçen Binali Yıldırım Merkez Karar ve Yönetim Kurulu listesinde yer alıyor.

 

3 dönem kuralına takılan birçok isim AK Parti'nin 50 kişilik en üst karar organında yer aldı. Eski Meclis Başkanı Cemil Çiçek de o isimlerden biri oldu. 

 

Ömer Çelik, Faruk çelik, Mehmet Ali Şahin, Mevlüt Çavuşoğlu, Nurettin Canikli, Bekir Bozdağ, Mehdi Eker de yeni yönetimde. Eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ da uzun bir aranın ardından yeniden AK Parti yönetimine girdi.

 

31 YENİ İSİM ARASINDA KİMLER VAR?

 

31 yeni isim arasında Berat Albayrak , eski Kayseri Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Merve Kavakçı'nın kardeşi Ravza Kavakçı Kan, Naci Ağbal da bulunuyor.

 

KABİNEDEN DÖRT İSİM MKYK'DA

 

Kabineden dört isim de MKYK'ya girdi. Başbakan Yardımcıları Numan Kurtulmuş, Yalçın Akdoğan, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da MKYK'da yer alıyor.

 

iç Güvenlik Paketi Meclis'te tartışılırken Meclis Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı en çok tepki çeken isimdi. Bahçekapılı da MKYK listesinde yer alıyor.

HABERTURK

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE