Adana'da Paralel Devlet Operasyonu' 30 Gözaltı

Paralel Devlet Yapılanması Soruşturması’ kapsamında Adana Büyükşehir Belediyesi üyesi olan bir kişi ve beraberindeki 30 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında işadamı ve bürokratlar var.

Adana'da Paralel Devlet Operasyonu' 30 Gözaltı

Paralel Devlet Yapılanması Soruşturması’ kapsamında Adana Büyükşehir Belediyesi üyesi olan bir kişi ve beraberindeki 30 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında işadamı ve bürokratlar var.


Adana Büyükşehir Belediyesi eski Başkanvekili Zihni Aldırmaz’ın da aralarında bulunduğu 30 işadamı ve bürokrat, ‘Paralel Devlet Yapılanması Soruşturması’ kapsamında gözaltına alındı. Adana’da bir vakıf üniversitesine usulsüz arsa tahsis etmekle suçlanan zanlılar, Adana başta olmak üzere İstanbul, Ankara ve Antalya’da 30 ayrı adrese düzenlenen eş zamanlı operasyonlarla yakalandı. Zanlıların emniyetteki sorgusu sürüyor.
 
USULSÜZ ARAZİ TAHSİSİ

Adana’da 2013 yılında Çukurova Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından kurulan; ‘Kanuni Üniversitesi’ne ‘usulsüz arazi’ tahsis edildiği iddiaları üzerine harekete geçen Cumhuriyet Savcısı’nın yürütmüş olduğu soruşturma tamamlandı. Söz konusu soruşturma kapsamında savcılık talimatıyla Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler de operasyon için düğmeye bastı.

 
30 KİŞİ GÖZALTINDA

Adana merkezli olmak üzere İstanbul, Ankara ve Antalya’da daha önce tespit edilen 30 ayrı adrese eş zamanlı baskınlar yapıldı. Operasyonlarda; Adana Büyükşehir Belediyesi eski Başkanvekili Zihni Aldırmaz, Büyükşehir Belediyesi eski Genel Sekreter Vekili Ferhat Yüksel, Adana Ticaret Borsası Yönetim Kurulu eski Başkanı Muammer Çalışkan, işadamları Mustafa Vural ve Ömer Ekinci’nin de aralarında bulunduğu 30 kişi gözaltına alındı.
 
"SUÇUMU BİLMİYORUM"

‘Paralel Devlet Yapılanması Soruşturması’na bağlı olarak gözaltına alınan zanlılar, önce Adli Tıp Birimi’nde sağlık kontrolünden geçirildi, ardından da sorgulanmak üzere Adana Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Bu esnada kendisini görüntüleyen gazetecilerin, ‘Neden gözaltına alındınız?’ sorusuna da Zihni Aldırmaz, “Neyle suçlandığımı bilmiyorum. Emniyete gidince öğreneceğiz” yanıtını verdi. Zanlıların emniyetteki sorgusu da sürüyor. 

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE