Adana'da Komiserin Yüzüne Molotof Attılar

Adana'nın Seyhan ilçesi'nde bir grup PKK yandaşının karıştığı olayda bir komiserin yüzüne molotof kokteyli geldi. Yaşanan kazada yüzüne molotof gelen komiser hastaneye kaldırıldı.

Adana'da Komiserin Yüzüne Molotof Attılar
Adana'nın Seyhan ilçesi'nde bir grup PKK yandaşının karıştığı olayda bir komiserin yüzüne molotof kokteyli geldi. Yaşanan kazada yüzüne molotof gelen komiser hastaneye kaldırıldı.


Arka kapısı yarı açık olan zırhlı araçtaki komiser yardımcısı Ş.T., molotof kokteylinin bir kısımının yüzüne gelmesi sonucu yaralandı. Hastanede tedavisi devam eden yaralı polisin, hayati tehlikesinin bulunmadığı açıklandı.Olay, saat 22.00 sıralarında merkez Seyhan İlçesi Gülbahçesi Mahallesi Obalar Caddesi'nde meydana geldi. Akşam saatlerinde mahallede toplanan PKK yandaşları, yolu çöp bidonlarıyla kapatarak korsan gösteri yaptı. Polisin dağılın uyaralarına aldırış etmeyen grup, molotof koktelyi, el yapımı patlayıcı, pompalı av tüfeği, taş ve havai fişeklerle saldırdı. Polis, TOMA ve zırhlı araçlarla göstericileri müdahale ettiği sırada bir göstericinin attığı molotof kokteyli arka kapısı yarı açık zırhlı araca isabet etti. 

Molotof kokteylinin bir kısmı araca gelirken, bir kısmı ise aracın içindeki komiser yardımcısı Ş.T.'nin yüzüne geldi. Yüzü bir anda alev alan polise ilk müdahalesi yanındaki silah arkadaşları yaptı. Yüzündeki alev söndürülen komiser yardımcısı Ş.T., zırhlı bir araçla eylem yerinden uzaklaştırılarak, Adana Havaalanı'nın yakınındaki Bomba İmha Şube Müdürlüğü'nün önüne getirildi. Kısa sürede olay yerine çok sayıda zırhlı araç ve polis sevk edildi. Tazyikli su ve biber gazıyla dağıtılan göstericiler, ara sokaklara kaçarak dağılırken, yaralı polis ise ambulans ile Adana Numune Seyhan Uygulama Hastanesi'ne kaldırıldı. 

Hastane çevresinde yoğun güvenlik önlemleri alınırken, Adana Valisi Mustafa Büyük ile Adana Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, hasteneye gelerek yaralı Ş.T.'ynin durumu hakkında bilgi aldı. Hastane çıkışı açıklama yapan Vali Büyük, "Tedavi altına alındı. 2'inci derece yanık mevcut, hayati tehlikesi yok. Tabi ki eylemlerle mücadele sırasında meydana gelen durumlardan birisi. Ümit ederiz; hem toplumumuzda huzur, hem de yeni bir kaza, şansızlık yaşamayız. Komiser mauvinimize acil şifalar diliyoruz" dedi. 

Polis, molotof kokteyli atan göstericileri yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor. (DHA)

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE