Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından az önce gelmiş ola duyuru ile beklenen tercih kılavuzu yayımlandı. ÖSYM 4 Eylül 2023 tarihi ile yayımladığı duyuruya göre 2023 yılı YKS Milli Sporcular Yerleştirmeleri için tercihler başladı. Adaylar tercihlerini sadece ÖSYM üzerinden Elektronik ortamda gerçekleştirecekler.

ÖSYM GELEN DUYURU:

2023-Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Kılavuzunun 7.5 maddesine göre spor dallarında yetenekli ve üstün başarılı adaylar için spor alanlarındaki yükseköğretim programlarına yerleştirme işlemi için başvurular, 04 – 08 Eylül 2023 tarihleri arasında yapılacaktır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Sadece elektronik ortamda bireysel olarak yapılacak tercihler işleme alınacaktır. Tercih işlemi, 08 Eylül 2023 tarihinde saat 23:59’da sona erecektir. Başvuruları Merkezimizce kabul edilen adaylar, tercihlerini yukarıda belirtilen tarihler arasında ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleriyle bireysel olarak yapacaklardır.

Adaylar en fazla 8 tercih yapabilecektir. Tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen adaylar tercih süresi içinde tercihlerini değiştirebilecektir.

Tercihlerle ilgili genel bilgiler ile tercih edilebilecek yükseköğretim programlarına ve bu programların koşul ve açıklamaların aşağıdaki bağlantıdan erişilebilecektir.

TERCİH KILAVUZU BURADA